Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Dobre wiadomości dla Podbeskidzia

W siedzibie Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ “Solidarność” odbyła się dzisiaj konferencja dwóch wiceministrów: Stanisława Szweda – sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Grzegorza Pudy – sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

– Mamy same dobre wiadomości dla mieszkańców naszego regionu – konferencję rozpoczął Stanisław Szwed – Myślę tu o Żywiecczyźnie, Bielsku-Białej oraz powiatach bielskim, cieszyńskim i pszczyńskim. Z Grzegorzem Pudą nazwaliśmy całość „Piątką dla Podbeskidzia”. Składają się na nią inwestycje, które zostały ogłoszone w ramach Programu dla Śląska przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Na konferencji mowa była o inwestycjach dotyczących drogi ekspresowej S1: odcinka Przybędza – Milówka, czyli tzw. obejścia Węgierskiej Górki oraz budowie odcinka Bielsko-Biała – Mysłowice węzeł Kosztowy i dalej o modernizacji linii kolejowych E65 na odcinku Most Wisła – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg oraz Bronów – Bieniowiec – Skoczów – Goleszów – Cieszyn/Wisła Głębce i na koniec o przygotowaniach  odmulenia Jeziora Żywieckiego.

– Po modernizacji linii kolejowych nastąpi między innymi zwiększenie prędkości pociągów pasażerskich do 160, a towarowych do 120 kilometrów na godzinę oraz uzyskanie maksymalnej długości składu do 740 metrów, co poprzez zmniejszenie ilości obsługujących skład lokomotyw, przyczyni się do proekologiczności inwestycji. Pociągi pojadą szybciej i częściej. Natomiast odmulenie Jeziora Żywieckiego będzie polegać na wydobyciu i wywiezieniu 2,7 milionów metrów sześciennych mułu i osadu z dna zbiornika – informował wiceminister Grzegorz Puda.

– Omawiana przez nas „piątka” to około pięć miliardów złotych, które trafią do naszego regionu. O te środki walczyliśmy od wielu lat – spotkanie podsumował wiceminister Stanisław Szwed.

O “Programie dla Śląska” pisaliśmy też tutaj.

google_news
BCBB
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

SLD, czyli różowo-tęczowa GAZ Wołga, produkcja ZSSR
PSL + Kukiz, czyli przemalowywany Tarpan udający japońskiego pick-upa
Konfederacja – miał być Polonez, okazało się, że to UAZ
KO – Passat bity z każdej strony, składany z trzech
PiS – biało-czerwony Grand Cherokee na wypasie

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

To co Prawo i Sprawiedliwość realnie zrobiło dla Polaków i dla Polski w ostatnich 4 latach, z racjonalnego, zdroworozsądkowego punktu widzenia zasługuje na 70% poparcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych. To, że tacy ludzie jak Schetyna, Neumann, Budka, Biedroń, Lubnauer, Gasiuk-Pichowicz, Czarzasty, Kosiniak-Kamysz, Bosak, Korwin-Mikke czy Kukiz nadal funkcjonują w polskiej polityce świadczy o tym, że propagandowo-medialna machina oparta na agenturalno-biznesowych układach działa u nas bardzo skutecznie. I nadal potrafi robić wodę z mózgu kilkudziesięciu procentom Polaków.

Tadeusz
Tadeusz
2 lat temu

Odrzuć koszerny bełkot.Myśl samodzielnie.

menelik
menelik
2 lat temu

Pieprzenie kotka za pomocą młotka.Obiecanki cacanki,a głupiemu radość.To wszystko przed wyborami.
Pieniądze na kolej ,czyli remont E-65 były już dawno przyznane z UE,tylko nieudolność pisiarskich kadr w PKP,nie potrafiła ich wykorzystać,bo nie umieli przygotować w porę założeń technicznych remontów i przygotować przetargów.

Igor
Igor
2 lat temu
Reply to  menelik

Może nie chcieli wydawać pieniądze w błoto jak w przypadku Pendoino bez funkcji Pendoino czyli skrętu. Jakoś cargo ma się swietnie.