Wydarzenia Bielsko-Biała

Festiwal Ziemniaka na wapienickiej Giełdzie. Smakosze będą zachwyceni

Zdjęcia z poprzednich kulinarnych imprez na Giełdzie w Wapienicy. Tu zawsze jest wesoło i smakowicie. Teraz czas na Festiwal Ziemniaka! Fot. Marcin Kałuski

To będzie prawdziwe święto dla smakoszy, szczególnie tych lubujących się w smaku różnych odmian polskich ziemniaków. W najbliższą niedzielę w Bielsku-Białej odbędzie się smakowity Festiwal Ziemniaka.

Imprezę zaplanowano na 24 października na terenie Agro-Bazaru – Centrum Promocyjnego Zdrowej Żywności. To tuż przy głównej bramie Giełdy w Wapienicy. Kulinarne święto potrwa – w przybliżeniu – od 8.00 do 13.00.

– Zapraszamy nie tylko tych, którzy tak licznie robią zakupy na naszej Giełdzie w każdą niedzielę, ale i wszystkich mieszkańców regionu. Zależy nam, by promować zdrową polską żywność – mówi Marcin Szarek, prezes Beskidzkiego Hurtu Towarowego, który zarządza Giełdą. – A ziemniak to stały element polskich stołów. Warto poznać jego najróżniejsze odmiany i czasem zaskakujące sposoby przyrządzania – dodaje.

Profesjonalni kucharze będą na oczach gości Giełdy przyrządzać potrawy i zapraszać na bezpłatną degustację. – Planujemy przygotowanie zupy ziemniaczanej ze starego polskiego przepisu. Takiej na bogato – z boczkiem i wędzonką. Do tego będzie można skosztować ziemniaków zapiekanych z patelni, z okrasą z boczku, kiełbasy i cebulki oraz tradycyjne placki z gulaszem – zdradza Wiesław Wróblewski, wzięty kucharz i koordynator kulinarnego przedsięwzięcia.

Raczyć się tymi specjałami będzie można przy dźwiękach muzyki, bowiem zaproszono profesjonalnego didżeja. Na miejscu stworzono możliwość zakupienia różnych odmian ziemniaków oraz porozmawiania z fachowcem o ich specyfice. Jak zawsze, nie braknie ekologicznych wędlin oraz stoiska z bałkańskimi przysmakami i aromatycznymi dodatkami do ziemniaków.

Wydarzenie to organizują Beskidzki Hurt Towarowy i stowarzyszenie Polska Ekologia.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Erwin
Erwin
1 miesiąc temu

A gdzie straszoki już nie dostaną samochodów od mafii pis to olali

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Erwin

O co ci chodzi?

Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Pytaj, podszywacz, w swoim imieniu. Jeśli będziesz pytał w ten sposób na pewno dostaniesz odpowiedź lub bardziej po łbie.

Erwin
Erwin
1 miesiąc temu
Reply to  Hermenegilda

Ostatnia był ognisty kocił i byli tam straszoki.