Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: kolejne “bezpieczne” przejścia dla pieszych. Wydano już prawie 3 miliony złotych

Fot. MZD B-B

Jeszcze przed zimą zostaną doświetlone i zmodernizowane dwa kolejne przejścia dla pieszych na terenie Bielska-Białej – zapowiada Miejski Zarząd Dróg. 260 tysięcy złotych na dofinansowanie tego zadania MZD pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o zebry w rejonie skrzyżowania ulic Górskiej i Dojazdowej.

Dodatkowe dwa lepiej oświetlone przejścia wydają się może niewielkim osiągnięciem, zważywszy jak wiele takich zebr jest na terenie miasta, lecz w sumie – gdy inwestycja się zakończy –  na bielskich ulicach będzie już 111 takich bezpiecznych przejść dla pieszych. Na poprawę  bezpieczeństwa na tych zebrach Ratusz wydał do tej pory (z budżetu miasta) prawie 3 miliony złotych. Widać z tego, że nie są to tanie rzeczy – jak mawiał pewien klasyk.

Poprawa oświetlenia polega na montażu bardzo nowoczesnych i tym samym energooszczędnych ledowych lamp, których światło bardzo równo i jasno oświetla całą zebrę. Dzięki temu przechodzące przez nią po zmroku osoby są widoczne z bardzo daleka. Poza tym lampy wyposażone są w czujniki zmierzchu oraz awaryjne zasilane bardzo przydatne w momencie problemów z siecią energetyczną. W przypadku dwóch omawianych przejść – informują drogowcy – dodatkowo zaprojektowane zostały tam także tak zwane azyle dla pieszych (wysepki oddzielających pasy ruchu). Skorygowany będzie również przebieg chodników, co dodatkowo wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator.
Obserwator.
1 miesiąc temu

A w Żywcu nic się nie robi.
Tam od kilku lat czas staną w miejscu i grodzi całkowitym zastopowaniem ruchu drogowego z nieobliczalnymi skutkami.
Burmistrz jest bezradny i bez żadnych pomysłów.
Kierowcy stoją coraz to w dłuższych sięgających już dziennie nawet kilku kilometrowych korkach .
Ile spalin jest w tym czasie wytwarzanych tego nikt nie sprawdza.
90 procent kierowców nie zdaje sobie sprawy jak wielkie w korku jest spalanie paliwa które dziś jest niesamowicie drogie.

Jacek Parzonka
Jacek Parzonka
1 miesiąc temu

Ta inwestycja w tym miejscu jest bardzo potrzebna , bezpieczenstwo dla pieszych i kierowcow . Czekamy na zatoczki dla autobusow na ulicy Gorskiej / od ulicy Dojazdowej do Brackiej .