Wydarzenia Bielsko-Biała

Finisz plenerowych koncertów. Sobota z muzyka bałkańską

Powoli ku końcowi zbliża się cykl plenerowych koncertów organizowanych przez Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej pod hasłem Lato z kulturą – Dumni z BB. W najbliższy weekend oba koncerty zaplanowano na Rynku. 21 sierpnia z muzyką bałkańską wystąpi Propabanda, dzień później odbędzie się finał Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bajkowej – Twoja Bajka, wystąpi Studio Accantus.

21 sierpnia o godz. 20.00 na Rynku rozbrzmiewać będzie muzyka bałkańska za sprawą zespołu PropaBanda. Słowiańskość i tutejszość są wspólnym mianownikiem wszystkich poszukiwań muzycznych grupy. Ich inspiracją jest kultura i muzyka tej części starego kontynentu, która przez lata żyła za żelazną kurtyną. To między innymi Polska, z jej otwartością, Bałkany z ich szaleństwem czy Mołdawia, z jej samotnością… Świadomi własnych korzeni, zawieszeni są między współczesnością a tradycją.

Finał 4. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bajkowej Twoja Bajka w Bielsku-Białej zbliża się wielkimi krokami. Koncert z tej okazji odbędzie się 22 sierpnia na Rynku. Wystąpi Studio Accantus. Dzień wcześniej w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej minikoncert da Anna Guzik.

Na zakończenie w Bielsku-Białej cyklu koncertów plenerowych Lato z kulturą – Dumni z BB 22 sierpnia o godz. 18.00 na Rynku zaplanowano finał 4. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bajkowej Twoja Bajka. Publiczność usłyszy m.in. Studio Accantus, czyli zespół artystów tworzących własne projekty autorskie. Jak sami mówią, ich misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku.

Natomiast od godziny 15.00 na Rynku zabawy dla dzieci poprowadzi dwoje animatorów. Będą m.in. tańce mini disco, rywalizacje i zawody, club dance, quizy dla dzieci, pokaz baniek mydlanych, gry i zabawy ruchowe, integracyjne oraz zespołowe.

google_news
kb_zpora
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments