Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Metody obróbki laserowej metali

Lasery to urządzenia, które szybko znalazły zastosowanie w wielu branżach, w wielu dziedzinach i gałęziach gospodarki. Wykorzystuje się je m.in. do obróbki metali i innych materiałów.

Cięcie laserowe

Cięcie laserem to najnowocześniejsza, najdokładniejsza, najszybsza i najbardziej ekonomiczna metoda cięcia. To metoda bezkontaktowej i w pełni zautomatyzowanej obróbki metali. Bezkontaktowość zapewnia wyjątkową czystość miejsca pracy oraz możliwość jej realizacji w różnych warunkach. Automatyzacja procesu cięcia laserowego wiąże się z wykorzystaniem zaawansowaniem zaawansowanych technologii CNC.

Cięcie laserowe w ofercie firmy ciecielaser.pl zapewnia niezwykle wysoką jakość obrabianych elementów również tych niemetalowych. Duża precyzja cięcia pozwala osiągnąć nawet trudne kształty i wykonać nietypowe cięcia. Wiązka laserowa trafia w niewielki obszar, nie ma więc ryzyka uszkodzenia czy zmian w strukturze materiału. Wycinane elementy są od razu gotowe do użycia, nie wymagają dodatkowej obróbki.

Spawanie laserowe

Spawanie laserowe to metoda o wiele szybsza niż inne metody spawania. Spoiny mają gładką powierzchnię i wysoką wytrzymałość. Ryzyko odkształcenia materiału jest minimalne, dzięki energii wiązki laserowej można stopić dowolny materiał, nawet ten bardzo oporny.

Laserem można spawać materiały nawet o grubości 25 mm. Wiązka lasera dociera nawet w miejsca trudno dostępne, których spawanie innymi metodami byłoby niemożliwe.

Znakowanie laserowe

Znakowanie laserowe polega na nanoszeniu na wyrób trwałego znaku. Zawiera numer seryjny, datę produkcji, okres eksploatacji, numer katalogowy.

Znakowanie laserowe zapewnia wysoką jakość i powtarzalność procesu. To proces bardzo szybki. Elementy znakowane laserem są trwałe, odporne na ścieranie, promienie UV, ciepło, chemikalia. Wśród głównym metod znakowania laserowego wyróżniamy: wyżarzanie, odbarwianie, wypalanie, grawerowanie laserowe, spienianie.

Frezowanie laserowe

Frezowanie laserowe to jeden ze sposobów obróbki skrawaniem. Nowoczesne frezarki CNC są w stanie wyciąć pożądane kształty z różnorodnych materiałów. Frezowanie laserowe zapewnia najwyższą jakość uzyskanych elementów.

Toczenie laserowe

Toczenie polega na oddzieleniu wierzchniej warstwy materiału z obrabianego elementu w celu nadania mu pożądanego kształtu i rozmiarów oraz wygładzenia materiału. Toczenie to obok frezowania jedna z najpopularniejszych metod obróbki skrawaniem.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments