Wydarzenia Cieszyn

Gala Sportu Powiatu Cieszyńskiego: ci sportowcy rozsławiają region! WIDEO

Zawodnicy reprezentujący wiele dyscyplin sportowych zostali niedawno uhonorowani corocznymi nagrodami i wyróżnieniami przyznawanymi przez samorząd Powiatu Cieszyńskiego. Podczas wspólnej Gali Sportu Powiatu Cieszyńskiego wręczono także statuetki zwycięzcom plebiscytu organizowanego od niemal ćwierć wieku przez tygodnik “Głos Ziemi Cieszyńskiej”.

– To już niemal 25 lat, odkąd Czytelnicy „Głosu” wybierają najlepszych zawodników, trenerów i drużyny sportowe. Wśród tych utytułowanych znajdują się zarówno osoby z pierwszych stron gazet, jak Adam Małysz, Jan Szturc czy Kajetan Kajetanowicz, jak również osoby dopiero rozpoczynające wielką sportową karierę. Łączy ich jedno – pochodzą z naszej pięknej Ziemi Cieszyńskiej, a ich sukcesy rozsławiają ten region daleko poza jego granice – mówił Mirosław Galczak, prezes Wydawnictwa „Prasa Beskidzka”, wydającego m.in. „Głos Ziemi Cieszyńskiej”.

W 24. edycji Plebiscytu na Najlepszego Sportowca, Trenera i Drużynę według Czytelników “Głosu Ziemi Cieszyńskiej” drugie miejsce zajęła cieszyńska armwrestlerka Maria Juroszek. – Bardzo się cieszę, zwłaszcza że lepszy był tylko Kajetan Kajetanowicz – powiedziała, zdradzając, że 24 września leci do Malezji po – jakże by inaczej! – kolejne medale…

Samorząd Powiatu Cieszyńskiego sportowców z regionu docenia od lat. W tym roku przekrój dyscyplin, reprezentowanych przez zawodników, był niezwykle szeroki. O nagrodzonych i wyróżnionych pisaliśmy już tutaj.

 

google_news