Wydarzenia Cieszyn

Gala Wojewódzka XXIII edycji Szlachetnej Paczki. W Cieszynie nie zabrakło wzruszeń | ZDJĘCIA

W sobotę w Cieszyńskim Ośrodku Kultury “Dom Narodowy” odbyła się Gala Wojewódzka, będąca zwieńczeniem XXIII edycji Szlachetnej Paczki w województwie śląskim. Wzięło w niej udział ok. 120 osób, związanych z mijającą edycją przedsięwzięcia.

Nie tylko dla samych wolontariuszy, ale wszystkich działających w ramach Szlachetnej Paczki, była to szczególna uroczystość. Wolontariusze świętowali swoje sukcesy, dzielili się wspomnieniami ze swoich wizyt. Z niekłamanym wzruszeniem opowiadali też o emocjach, które towarzyły im podczas Weekendu Cudów i gestach sympatii ze strony potrzebujących, z którymi spotykali się w tym szczególnym czasie.
Tego wieczoru nie zabrakło też miejsca na integrację wolontariuszy działających w różnych rejonach. Była możliwa m.in. podczas zadawania specjalnie na tę okazję przygotowanych pytań, na które za pośrednictwem zeskanowania QR kodu mogli odpowiadać wszyscy zgromadzeni.

Na scenie wystąpiła znana nie tylko w naszym rejonie, ale także na terenie całej Polski, Antosia Krawszewska, uczestniczka The Voice Kids 5. W 2022 urzekła swoim głosem wszystkich jurorów, jednak kiedy fotele się odwróciły, zdecydowała, że chce trafić do drużyny Dawida Kwiatkowskiego. Na scenie COK-u wykonała trzy utwory, w tym swój pierwszy singiel, “Biegnij”, który miał swoją premierę 28 lutego 2024.

Jestem szczęśliwa, że mogłam dzisiaj tutaj zaśpiewać. To bardzo wyjątkowy dla mnie występ, ponieważ wykonałam swój debiutancki singiel – mówiła tuż po zejściu ze sceny.

Dawid Kwiatkowski jest cudowną osobą. To niesamwicie ciepły człowiek, z całą gamą emocji. Wszystkim uczestnikom dawał wspaniałe rady na przyszłość. Szczerze mówiąc, występ w programie mi pomógł. Kiedy program się zakończył, dostawałam wiele propozycji koncertów. Możliwość nagrania singla była nagrodą w konkursie “Młodzi artyści śpiewają”. Była to wspaniała przygoda. Jestem bardzo zadowolona z efektów końcowych. Zawsze marzyłam, by mieć swoją piosenkę – kontynuowała Antosia Kraszewska.

Już niebawem rozpoczną się przygotowania do kolejnej edycji Szlachetnej Paczki, w ramach której wolontariusze i osoby odpowiedzialne za poszczególne piony działań, ponownie będą docierać do tych najbardziej potrzebujących.

fot. Mariola Morcinková oraz fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz
Włodzimierz
2 miesięcy temu

Pozdrawiam wszystkich wolontariuszy szlachetnej paczki

Sylwia
Sylwia
2 miesięcy temu
Reply to  Włodzimierz

Odwzajemniam!