Bielsko-Biała Na sygnale

Gang pseudokibiców rozbity

Bielscy policjanci wraz ze swoimi kolegami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców z komendy wojewódzkiej w Katowicach rozbili wywodzący się ze środowiska pseudokibiców gang narkotykowy. Był to efekt prowadzonych od pewnego czasu przez śledczych działań, podczas których grupa była rozpracowywana.

Podejrzani zostali zatrzymani w ostatnich dniach w trakcie kilku akcji prowadzonych na terenie Bielska-Białej. Przy zatrzymanych odnaleziono między innymi ponad 1200 tabletek ecstasy, 2121 gramów narkotyku PHP, ponad pół kilograma substancji psychotropowych oraz amfetaminę. Wartość „towaru” oszacowano na blisko 80 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również ponad 15 tysięcy złotych w gotówce oraz markowe zegarki kupiona za pieniądze pochodzące ze sprzedaży środków odurzających.

Członkowie grupy mają na swoim koncie także inne przestępstwa, w tym wymuszenia rozbójnicze. Prokuratura postawiła zatrzymanym zarzuty. W przypadku trzech mężczyzn – w wieku od 27 do 45 lat – sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowania na 3 miesiące. Grozi im teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments