Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice Oświęcim

Gapiostwo kierowcy SUV-a. Wjechał pod pociąg

Zdjęcia: KPP w Oświęcimiu

Kierowca dodge’a zagapił się, pokonując niestrzeżony przejazd kolejowy. Wjechał prosto pod pociąg osobowy relacji Bielsko-Biała – Kraków. Miał przy tym dużo szczęścia, bo nie odniósł poważnych obrażeń.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś o 9.45 na przejeździe kolejowym w Bulowicach w gminie Kęty. 45-latek kierujący dodgem wjechał pod pociąg, którym podróżowało 40 pasażerów. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń, w związku z tym na sprawcę kolizji funkcjonariusze nałożyli mandat oraz punkty karne.

Oświęcimska policja apeluje o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. – Zachowaj ostrożność i koncentrację pokonując przejazd kolejowy. Pamiętaj, że nie każdy przejazd ma zapory i sygnalizację świetlną. Jeżeli przed przejazdem kolejowym znajduje się znak pionowy „STOP”, bezwzględnie należy się zatrzymać, a następnie upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg. Dojeżdżając do przejazdu, należy poruszać się z taką prędkością, która umożliwi w razie potrzeby zatrzymanie pojazdu przed torami kolejowymi. W przypadku przejazdów wielotorowych nigdy nie należy wjeżdżać na tory bezpośrednio po przejechaniu pociągu, ale zaczekać, aż pociąg odjedzie na taką odległość, abyśmy mogli stwierdzić, czy po innych torach nie poruszają się inne pociągi. Na przejazdach kolejowych należy uważać szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności (mgła, zawieja śnieżna, noc). Kiedy półzapory są zamknięte, nigdy nie należy ich omijać – przypomina Małgorzata Jurecka, oficer prasowy KPP w Oświęcimiu.

google_news