Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Garaż blaszany kiedy warto kupić

Teraz wielu posiadaczy domów oraz budynków decyduje się stawiać na własnych działkach garaże blaszane – są one prostsze w montażu, aniżeli ich murowane bądź drewniane zamienniki, niespodziewanie lżejsze oraz tańsze – na ich budowę nie trzeba również specjalistycznych zezwoleń budowlanych.

Kupimy garaż blaszany – o czym należałoby wiedzieć?

Garaż blaszany wyróżnia się bardzo małym ciężarem, co przenosi się na większe zabezpieczenie, natomiast również powoduje, iż montaż staje się prosty oraz błyskawiczny. Natomiast odpowiednią wytrzymałość tego rodzaju garażu osiągniemy jedynie wówczas, gdy blacha będzie posiadała właściwą grubość. Jest to zwłaszcza ważne w okresie zimy, gdy to budowa narażona jest na naruszenie pod ciężarem dużego śniegu odkładającego się na dachu. Również w celu ubezpieczenia przed niewielkimi temperaturami, należałoby zainwestować w specjalne sklejki izolacyjne.

Jaki garaż blaszany dobrać?

Garaże są robione przeważnie z blachy stalowej ocynkowanej. Jest to blacha trapezowa ochroniona przed rdzą w przebiegu cynkowania ogniowego. Ma odcień stalowy. Na rynku są także garaże z blachy pokrytej farbą akrylową. Wytwórcy proponują do doboru kilkanaście odcieni. Estetycznym wyjściem są garaże z blachy pokrytej okładziną drewnopodobną. Są wytwórcy, jacy proponują garaże blaszane przykryte tynkiem akrylowym, jaki nadaje sztywność formie oraz również ociepla oraz wycisza garaż.

Garaż blaszany-kiedy staje się potrzebny?

Garaż blaszany jest bardzo prosty w instalacji, natomiast tymże samym niezwykle prosty oraz trwały. Może spełniać dużo funkcji przy domu, natomiast po określonym okresie staje się doskonałym obiektem. Większość użytkowników po paru latach stosowania akcentuje zwłaszcza jego wartości, nie wady. Jest to efektywny dodatkowy obiekt na zewnątrz, w jakim pomieści się zarówno pojazd, jak również warsztat, natomiast również nie ma kłopotu, żeby stanowił specyficzne zaplecze socjalne przy budowie domu.

Garaż blaszany to duże oszczędności

Główną korzyścią garaży blaszanych jest ich niewielka cena. Jest ona chociażby o kilkadziesiąt procent mniejsza aniżeli w wypadku garaży murowanych. Jest to zatem doskonałe wyjście, dzięki któremu możemy dużo wygospodarować bez potrzeby rezygnowania ze trwałej oraz dobrej konstrukcji. Co istotne, oszczędzamy nie jedynie pieniądze, lecz także czas. Budowanie garażu blaszanego jest bowiem zdecydowanie prostsze.

Skutki stawiania pojazdu na podwórku

Stawianie pojazdu na podwórku stało się dosyć częstym działaniem. Dużo osób wychodzi ponieważ z założenia, iż jeśli pozostali mają pojazdy pod blokiem poprzez pełny rok, to także ich autu nie stanie się krzywda. Takie myślenie niestety jest niezwykle ryzykowne. Pojazdy przechowywane „pod chmurką” narażone są na działanie innych elementów, jakie w większości wypadków funduje aura. Ulewy oraz gradobicia, zawieruchy powalające drzewa, śnieżyce oraz skrajnie silne mrozy zdarzają się w naszym kraju każdego roku. Każde spośród takich działań to ewentualne ryzyko dla karoserii auta. Chociażby gdy warunki pogodowe są delikatniejsze, to natomiast pojazd nadal narażony jest na działanie wilgotności, jaka służy rozwijaniu się rdzy.

Blaszak dobry dla otoczenia

Gdy myślimy o garażu blaszanym pierwsza myśl jest taka iż to dziwna budowa zrobiona jedynie z produktów metalowych, jakie nie są dobre dla otoczenia. Lecz czy na pewno tak jest? Jest mnóstwo wytwórców, jacy metalowe części tworzą z przetworzonego metalu, w tenże sposób zbytek produktu nie jest wyrzucany. Metal zwykle kojarzy się nam z działem tylko fabrycznym, natomiast nowoczesne techniki zapewniają stosowanie metalu często zatem niejednokrotnie może wykazać się iż produkty z jakich zrobiona jest nasza budowa wychodzą z odzysku.

Czy blaszak jest trwały?

Przeciwnicy blaszanych garaży zaznaczają, iż nie są one stałą budową. Nie jest to natomiast zgodne z prawdą. Do produkcji garaży stosowane są jedynie blachy niezwykle doskonałej klasy. Niezwykle często jest to blacha poddana mechanizmowi cynkowania ogniowego, więc niezwykle doskonale ochroniona przed korozją. W ofercie wytwórców garaży konsumenci odnajdą także garaże z blachy akrylowej. Jest ona nie jedynie poddawana cynkowaniu, lecz również pokrywana powierzchnią akrylu.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments