Sport Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Garbarz zatrzymał lidera

Fot. Wojciech Ciomborowski

Bez dwóch zdań sprawiedliwym remisem zakończył się hit piątoligowej kolejki, w którym zembrzycki Garbarz podejmował KS Chełmek. W efekcie ekipa gości straciła fotel lidera.

W poprzednim sezonie ekipa z powiatu oświęcimskiego przyjechałaby do Zembrzyc jak po swoje. Garbarz radził sobie bowiem słabo. Teraz to zupełnie inna drużyna. Można byłoby podejrzewać, że odmienił ją pozyskany z makowskiego Halniaka Damian Kowalczyk, ale to tylko półprawda. – W poprzednim sezonie bywało, że miałem po 10 zawodników. Teraz mam regularnie 15. Solidnie przepracowali okres przygotowawczy i to widać – mówi trener Zdzisław Janik.

Od początku rozgrywek obie ekipy preferują ofensywny styl, ale to goście byli dotychczas bardziej skuteczni. W sobotnie przedpołudnie pierwszy kwadrans był jednak piłkarskimi szachami. Potem do głosu doszli gospodarze, ale bramkę zdobyli… goście. Po rzucie rożnym zembrzyccy obrońcy nie upilnowali Mateusza Stankiewicza i ten strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Niespełna kwadrans później podwyższyć mógł Kamil Majka, ale po jego uderzeniu piłka ostemplowała słupek. Miejscowi odpowiedzieli groźnie raz, ale za to jak. Pięknym uderzeniem popisał się Paweł Marek. Jak się potem okazało, zdobywając gola do szatni, ustalił wynik spotkania.

Zawodnicy gospodarzy jasnowidzami nie są, więc po zmianie stron starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Swoje akcje napędzali głównie skrzydłami, ale w decydujących momentach zabrakło kropki nad „i”, czyli soczystego lub precyzyjnego strzału. Bohaterem mógł zostać Mateusz Stachnik, ale gdy stanął oko w oko z Patrykiem Żołneczko nie zdołał posłać piłki do siatki. Po drugiej stronie w jeszcze lepszej sytuacji był Glauber de Oliveirade de Andrade.

Garbarz Zembrzyce – KS Chełmek 1:1 (1:1)

Garbarz: Kawa, Sapoń, Żurek, Marek, Burliga, Kwaśniewski (65’ D. Elżbieciak), Sobański, Abubakar (90’ Targosz), Balogun, Stachnik (85’ Boczkaja), Kowalczyk (65’ Monsuru).

KS Chełmek: Żołneczko, Wykręt (80’ Oliweirade de Andrade), Kantek, Sidor, Nędza, Sermak, Kustra, Majka (80’ Pędrys), Kaleta, Stankieiwcz (57’ Krzyśko), Hankus.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o