Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Gdzie kupić wymarzone mieszkanie?

Zakup własnego mieszkania to marzenia wielu młodych Polaków osiągających niezależność finansową oraz pragnących prowadzić własne gospodarstwo domowe. Mieszkanie jest więc przede wszystkim trwałym dobrem konsumpcyjnym, a także dobrem inwestycyjnym, ponieważ własne „m” są dla większości osób rodzajem majątku, inwestycji, a także lokatą oszczędności.

Dlatego też już od kilku lat obserwuje się trend polegający na tym, iż posiadając określone środki finansowe, zamiast umieszczać je na małozyskownych lokatach, coraz częściej pieniądze te lokuje się w nieruchomości, które zarabiają na siebie od samego początku. Najem jest więc coraz popularniejszą formą władania nieruchomościami mieszkaniowymi.

Idealna lokalizacja

Decydując się na zakup mieszkania bez znaczenia, czy chcąc go samemu zamieszkać, czy też z wizją pod wynajem, warto szukać przede wszystkim nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach. Niewątpliwie jest nią Bielsko-Biała, piękne i przyjazne biznesowo miasto leżące w górach, które turystom oraz mieszkańcom daje niezliczone możliwości. W rejonie Bielska-Białej znajduje się bardzo gęsta sieć górskich szlaków turystycznych. Prowadzą one na wszystkie szczyty w mieście i okolicach Bielsko-Biała leży także na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz Szlaku Architektury Drewnianej. Bielsko-Biała to także miasto skwerów, parków i zieleni, przenikających się kultur i wyznań, a wieczorami, szczególnie w rejonach Rynku starego miasta to tętniące życiem uliczki. Jest to zatem idealne miejsce na poszukiwania mieszkania na całe życie.

Szeroki wybór

Jeśli już decyzja o zakupie wymarzonego „m” zapadnie, warto skorzystać z zasobów dostępnych na kazo.plNa stronie serwisu znajduje się wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży mieszkań, zarówno z rynku wtórnego jak i nowych, deweloperskich. Przebierać można w wielu ofertach, a aby ułatwić sobie przeglądanie wystarczy doprecyzować parametry wyszukiwania i w taki sposób ustawić je, aby wyświetlone rezultaty były skrupulatnie przefiltrowane. Obecnie serwis kazo.pl dysponuje bazą kilkuset mieszkań na sprzedaż wśród których każdy bez wątpienia znajdzie to, czego szuka.

Na co zwrócić uwagę

Aby inwestycja w mieszkanie okazała się trafioną warto pamiętać o kilku kwestiach, na które należy zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy. W pierwszej kolejności pod uwagę należy wziąć okolicę nieruchomości. Bielsko-Biała jest niewątpliwie atrakcyjnym miastem, ale bezpośrednie otoczenie odgrywa najważniejszą rolę. Pamiętając, że bliskość sklepów, punktów usługowych i terenów zielonych wpływa na samopoczucie. Kolejnym elementem, który warto uwzględnić szukając mieszkania jest sprawdzenie firmy deweloperskiej, o ile kupujemy mieszkanie nowe. Wystarczy podpytać w Polskim Związku Firm Deweloperskich, a jeśli nie będzie żadnych wątpliwości, to od dewelopera zażądać pozwolenia budowlanego i prawa dysponowania danym gruntem. Warto również pamiętać, że do ceny umownej, należy doliczyć podatek, opłaty notarialne oraz koszty związane z wykończeniem i wyposażeniem naszego przyszłego lokum. Planując budżet, warto również zawrzeć w nim kwotę, którą przeznaczymy na nieprzewidziane wydatki. Jeśli wybór trafi na mieszkanie z rynku wtórnego stan prawny lokalu, ogólny stan budynku i kondycję mieszkania.

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
24 dni temu

Wymarzone mieszkanie nie w niebie? Kupić można za dobre uczynki.