Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko-Biała: Istotne zmiany w kursowaniu autobusów MZK

Fot. Marcin Płużek

Warto przypomnieć, że od piątku 1 października obwiązywać będzie nowa siatka połączeń komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej. Jak wyjaśnia Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego  wprowadzone zmiany, to kolejny krok w kierunku – przygotowywanej od dłuższego czasu -optymalizacji sieci komunikacyjnej na terenie miasta.

I tak: 1 października  autobusy  linii  12 kursować będą według nowego rozkładu jazdy (uruchomione będą dodatkowe kursy z przystanku Mikuszowice Błonia ATH o 9.10, 10.50 i 18.00 oraz z przystanku Hałcnów Kościół o 10.00, 11.40 i 19.00).

Najbardziej spektakularna wydaje się jednak częściowa zmiana tras przejazdu autobusów linii  10 i 24. Chodzi o wzajemną zamianę ich docelowych przystanków na południowych krańcach. Dziesiątka będzie teraz dojeżdżać do przystanku Mikuszowice Błonia ATH, natomiast dwudziestka czwórka do przystanku Mikuszowice Śląskie ( do tej pory było na odwrót).

Jednocześnie urzędnicy informują, że w związku z tą zmianą skoordynowane zostaną odjazdy autobusów linii 24 z linią nr 57 na przystanku Mikuszowice Śląskie oraz linii numer  10 z liniami 24 i 57 na przystankach Bystrzańska Bewelana (w kierunku centrum miasta) oraz Hotel Prezydent (w kierunku Mikuszowic Śląskich).

Jednocześnie zlikwidowana zostanie linia nr 24BIS.

KB_42_2021
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments