Wydarzenia Sucha Beskidzka

Ostatnie dni w głosowaniu budżetu obywatelskiego w Makowie Podhalańskim

Fot. UM Maków Podhalański

Jeszcze tylko do czwartku (30 września) potrwa w Makowie Podhalańskim głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego.

Głosowanie ruszyło 10 sierpnia. Mogą w nim brać udział tylko mieszkańcy Makowa Podhalańskiego, którzy ukończyli co najmniej 16 lat. Do podziału jest w sumie 120 tysięcy złotych (75 tys. dla Makowa Centrum i 45 tys. dla Makowa Dolnego).

– Można zagłosować na maksymalnie dwa projekty elektronicznie lub poprzez papierową kartę do głosowania. Aby prawidłowo oddać głos należy podać: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia oraz podać numer telefonu komórkowego – tłumaczą urzędnicy z Makowa Podhalańskiego.

Jakie to projekty?

Pierwszy to „Wiata grillowa nad Skawą wraz z monitoringiem”, która miałaby powstać na tzw. Skałkach (szacunkowy koszt 75 tys. zł). Drugi projekt „Miasteczko rowerowe” zakłada powstanie placu wyposażonego w znaki drogowe wraz ze strefą wypoczynku i placem zabaw na osiedlu Tysiąclecia pomiędzy blokami nr 4 i 5 (75 tys. zł). Kolejna propozycja to „Remont części placu przy Szkole Podstawowej SPSK w Makowie Podhalańskim” (45 tys. zł – to projekt, który był złożony w poprzedniej edycji, ale nie został wykonany z uwagi na brak pieniędzy). Czwarta propozycja to „Sportowe półkolonie 2022”, w których miałoby wziąć udział 60 dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Planowane są trzy turnusy w czasie przyszłorocznych wakacji piłce nożnej, tenisie stołowym i jeździe na rowerze (45 tys. zł). Kolejne projekt to „Akcja CIACH bezpłatna sterylizacja i czipowanie psów i kotów (30 tys. zł), „Budowa ścieżki pieszo-rowerowej łączącej ulicę Jodłową z osiedlem Tysiąclecia” (75 tys. zł) i „Łąka kwietna z domkami dla owadów obok Orlika”, która planowana jest przy ul. Grzechyńskiej (19,8 tys. zł).

Głosowanie – TUTAJ – potrwa do 30 września, a od 1 do 10 października odbędzie się weryfikacja i ogłoszenie zwycięskich wniosków.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments