Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż w Warszawie?

Spora część Polaków chciałaby zamieszkać w Warszawie. Stolica kusi przede wszystkim wizją rozwoju kariery, lepszych zarobków i bogatej oferty kulturalnej. Jak się jednak okazuje, znalezienie odpowiedniego mieszkania to wcale nie takie proste zadanie. Aby kupić lokum w rozsądnej cenie, nierzadko trzeba liczyć się z dalszą odległością od centrum. Podpowiadamy, jak znaleźć atrakcyjną ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb!

Poszukując mieszkania w Warszawie, trzeba przede wszystkim pomyśleć nad indywidualnymi potrzebami, a następnie skonfrontować je z cenami oferowanymi na rynku. Zupełnie inne kryteria brane są pod uwagę w przypadku zakupu lokalu na własne potrzeby, a jeszcze inne w celach inwestycyjnych. Ostatecznie określenie własnych oczekiwań ma duży wpływ na wybór lokalizacji, która odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu się cen nieruchomości. Nowe mieszkania w Warszawie powstają jak grzyby po deszczu, jednak trafienie na atrakcyjną ofertę nierzadko wymaga wnikliwych poszukiwań.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie mieszkania w stolicy?

Kupując nieruchomość w Warszawie, należy w pierwszej kolejności określić, do jakich celów ma zostać wykorzystana. Jeśli lokal przeznaczony będzie na cele mieszkalne, trzeba dopasować go do własnych warunków życiowych. Pod uwagę trzeba wziąć czynniki, takie jak:

  •  ilość członków rodziny i ich wiek,
  •  odległość do pracy i innych kluczowych miejsc,
  •  bliskość infrastruktury społecznej i kulturalnej,
  •  zieleń w otoczeniu,
  •  dostępność miejsc parkingowych,
  •  dobre połączenie z centrum miasta.

Obecnie w mieście można znaleźć mnóstwo inwestycji, które spełniają powyższe kryteria w kilku lokalizacjach. Najpopularniejsze z nich to Ursynów, Bielany, Żoliborz i Wilanów.

Jeśli planujesz zakup mieszkania w Warszawie w celach inwestycyjnych, największe znaczenie ma lokalizacja. Powinna ona być skupiona na wyższych uczelniach i centrach biznesowych, gdyż właśnie tam wynajem cieszy się największą popularnością. Zwykle są to dzielnice położone blisko centrum lub w rejonach, gdzie infrastruktura jest dobrze rozwinięta. Do takich dzielnic z pewnością zalicza się Śródmieście, Ochota czy Mokotów, w tym również w dolnej części w okolicy tzw. Mordoru, gdzie znajduje się skupisko biurowców. Atrakcyjne mogą być też rejony Dworca Zachodniego czy Woli.

Rynek pierwotny czy wtórny?

Choć może wydawać się inaczej, to mieszkania w Warszawie pochodzące z rynku wtórnego potrafią być znacznie droższe od tych z pierwotnego. Dotyczy to szczególnie lokali skupionych wokół centralnej części miasta. Ma to duży związek z prestiżem danego rejonu oraz bliskości metra, które pozwala szybko dostać się do kluczowych miejsc w stolicy.

Jeśli chodzi o korzystanie z rynku pierwotnego, obecnie wiele nowych nieruchomości powstaje w dzielnicach, takich jak Wola, Ursynów, Mokotów, Praga-Północ i Praga-Południe, Białołęka czy Bielany. Większość z nich położona jest w wysokich, pojedynczych blokach w centrum i okolicy lub na osiedlach mieszczących się na obrzeżach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments