Bielsko-Biała Na sygnale

Wywiadowcy w akcji. Zatrzymali dwóch kierowców

Fot. Marcin Płużek

Patrol wywiadowców z bielskiego wydziału prewencji ostatniej nocy zatrzymał dwóch kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze z Zespołu Wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej najpierw “trafili” 25-latka z Kóz, który wsiadł za kierownicę osobowego mitsubishi. Policjanci rozpoznali go (już wcześniej miał kłopoty z prawem). Po zatrzymaniu go do kontroli ich przypuszczenia się potwierdziły. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie narkotesterem wykazało, że był pod wpływem marihuany. Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi mu teraz kara 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione wykroczenie kierowania bez uprawnień czeka go wysoka grzywna.

Niecałe dwie godziny później na bielskiej ulicy Mikołajczyka ten sam patrol zauważył innego „znajomego” za kierownicą opla. Kiedy policjanci zatrzymali samochód do kontroli i sprawdzili kierującego nim 33-latka w policyjnej bazie danych, okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł prowadzić pod wpływem narkotyków. Została mu pobrana krew do badań. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do zakładu karnego. Za popełnione przestępstwa drogowe może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

KB_zwie
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
2 miesięcy temu

Brawo takich po pijaku i narkotykach to min na 5 lat wysyłac do koloni karnej w Rosji anie wczasy u nas .

BKS
BKS
2 miesięcy temu
Reply to  Ewa

Przestalas cpac nareszcie?

henryk
henryk
2 miesięcy temu
Reply to  Ewa

EW zmień nicka ale tutaj musze sie z tobą zgodzić