Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Gdzie znaleźć wsparcie dla niepełnosprawnych studentów w USA

Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej wygodnych krajów na świecie dla studiujących osób niepełnosprawnych. Działalność specjalnych organizacji studenckich oraz duże inwestycje w sprzęt sprawiają, że osoby niepełnosprawne nie mają żadnych barier dla studiowania w USA. Ważne jest, aby tacy studenci utrzymywali kontakt z organizacjami dla osób niepełnosprawnych, takimi jak MIUSA i ośrodkami wsparcia na uniwersytecie, aby byli poinformowani o swoich prawach, możliwościach itp.

MIUSA – Mobility International USA. Jedną z organizacji, o której powinieneś wiedzieć, studiując w Stanach Zjednoczonych jako osoba niepełnosprawna. Jest to organizacja non-profit z siedzibą w Eugene w stanie Oregon. Jej działalność ma na celu promowanie praw osób niepełnosprawnych na całym świecie. Misją MIUSA jest wzmocnienie stanowiska osób niepełnosprawnych poprzez międzynarodową wymianę i inne projekty. MIUSA zapewnia bezpłatne usługi doradcze, szkolenia i zasoby internetowe w celu tworzenia międzynarodowych programów, które uczynią świat bardziej wygodnym dla wszystkich ludzi.

Jeśli chodzi o biura wsparcia studentów, którzy są odpowiedzialni za pomoc osobom niepełnosprawnym bezpośrednio na uniwersytecie lub w szkole wyższej, są gotowi zrobić prawie wszystko, aby taka osoba nie czuła się odizolowana. W szczególności studenci niepełnosprawni organizują wydarzenia informacyjne na temat przyszłego zatrudnienia. Bezpłatne pokazy filmów dotyczących osób niepełnosprawnych oraz bezpłatny popcorn.

Pracownicy biura wsparcia studentów niepełnosprawnych w razie potrzeby zapewniają wózki inwalidzkie, kule, laski. Co więcej, niektóre ośrodki pomagają znaleźć osoby do opieki nad studentami o ograniczonej mobilności.

Warto również zauważyć, że niezwykle przyjaźni profesorowie wraz ze wsparciem uczelni pomagają niepełnosprawnym studentom dokonywać niesamowitych wyczynów. Podczas studiów często opracowuje się dla nich technologie adaptacyjne. Wśród wykładowców są wzory motywacyjne, często pisarze, aktorzy i muzycy. Zapewniają oni nie tylko wiedzę, ale także wsparcie. W zamian są dumni z tego, że ich absolwenci sami stają się wybitnymi nauczycielami, zarządcami, administratorami hoteli, liderami biznesu i specjalistami w zakresie systemów prawnych i sądownictwa karnego i nie tylko.

Takie znane firmy, jak masterpapers.com, bardzo chętniej zatrudniają osoby niepełnosprawne z dyplomem dobrych amerykańskich uczelni.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lonia
Lonia
3 lat temu

Kogo obchodzą teraz niepełnosprawni z usa , artykuł z pupy

Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu
Reply to  Lonia

Artykuł jest dla polskich studentów niepełnosprawnych studiujących lub zamierzających studiować w USA