Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec

W niedzielę rusza Tydzień Biblijny, więc #LooknijDoPisma

Fot. materiały prasowe

W najbliższą niedzielę, 26 kwietnia, w Polsce zaczyna się Tydzień Biblijny. Diecezja bielsko-żywiecka przygotowała na ten czas kilka wydarzeń. Odbędą się one pod hasłem #LooknijDoPisma.

Tego dnia, o 15.30, w bazylice w Hałcnowie w Bielsku-Białej odbędzie się wspólne czytanie ewangelii według świętego Mateusza w ramach IV Narodowego Czytania Pisma Świętego.

Ewangelię przeczyta 28 lektorów. Część z nich będzie fizycznie obecna w bazylice, inni włączą się online. Wśród czytających znajdą się m.in. biskup diecezji Roman Pindel, prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, księża pracujący w kurii, przedstawiciele młodzieży, seniorów oraz różnych zawodów – nauczyciele, aktorzy i lekarze.

Czytanie będzie transmitowane TUTAJ.

Przy okazji ma powstać seria obrazków, które biskup zwyczajowo rozdaje w czasie spotkań z wiernymi. Będą one zawierały cytaty z Pisma Świętego zamieszczone na tle nawiązujących do nich zdjęć. – Jeśli ktoś interesuje się fotografią, może wraz z cytatem przesłać wykonane przez siebie zdjęcie na adres: [email protected] W e-mailu należy podać swoje imię i nazwę swojej parafii – mówi ksiądz Mateusz Kierczak, dyrektor diecezjalnego Centrum Informacyjno-Medialnego.

Wprowadzenie do wspólnego czytania poczynione przez biskupa Romana Pindla publikujemy poniżej. Nagrania pierwszych czterech lektorów są dostępne na kanale YouTube diecezji – kliknij TUTAJ.

 

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments