Wydarzenia Wadowice

Gierałtowice: Boisko na 110-lecie

Stare, na podłożu kamiennym, boisko szkolne w Gierałtowicach pójdzie w zapomnienie. W jego miejsce powstanie niebawem nowe – o sztucznej, bezpieczniejszej dla grających – nawierzchni.

Inwestycja kosztować będzie około 200 tys. zł. – Starania o nowe boisko trwały od prawie dwudziestu lat – mówi dyrektor gierałtowickiej placówki Jarosław Sokół. – Zawsze brakowało pieniędzy. Własnymi, drobnymi kroczkami próbowaliśmy coś tutaj robić. Powstało ogrodzenie, piłka nie ucieka już na zewnątrz. Był problem z odwodnieniem. Cieszymy się, że boisko będzie przebudowane. Dotychczas wymiary obiektu pozwalały na grę w koszykówkę i siatkówkę. Po modernizacji będzie można zagrać też w piłkę ręczną.

Dyrektor chciałby w przyszłości wybudować lekkoatletyczną bieżnię oraz postawić oświetlenie, bo zamierza szkołę bardziej otworzyć dla społeczności Gierałtowic i pobliskich Gierałtowiczek. Sala sportowa udostępniana jest bezpłatnie dla zainteresowanych, otwarty jest też szkolny plac zabaw. Podobnie będzie z boiskiem. Co więcej, dyrektorowi marzy się uruchomienie fitness z urządzeniami pod chmurką oraz utworzenie w wiosce Uniwersytetu III Wieku. Chciałby, aby szkoła, która w tym roku będzie obchodzić 110-lecie powstania, uzupełniała ofertę miejscowego domu kultury, a nowe boisko będzie najokazalszym urodzinowym prezentem.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments