Sport Cieszyn

Beskidzka24.pl również pobiegnie!

fot. Natalia Tokarska

Bieg po Nowe Życie organizowany jest od 2011 roku. Co roku odbywają się dwie edycje imprezy. Jedna organizowana jest w Wiśle, druga zaś w Warszawie.

Tym sposobem w maju tego roku przypada jubileuszowa, dwudziesta edycja tego jakże znaczącego w temacie transplantacji i transplantologii wydarzenia. Dwudziesta odsłona Biegu po Nowe Życie wystartuje 14 maja o godzinie 15.00 na rynku w Wiśle. Od  kilku lat swoje sztafety i reprezentantów na starcie mają Głos Ziemi Cieszyńskiej i Beskidzka24.pl. Tak będzie i w tym roku.

14 maja do Wisły zjadą się nie tylko osoby po przeszczepieniu narządów i ikony transplantologii, ale również znani i lubiani ze świata filmu. Organizatorzy stopniowo odkrywają karty, więc wiadomo już, że do Wisły przyjadą m.in. Lucyna Malec, Marcin Mroczek, Ina Sobala, Rafał Maślak, Olga Łasak i Kamila Kamińska.

Rozgrzewkę dla uczestników przed startem poprowadzi Ada Palka. Ambasadorem i współtwórcą wydarzenia jest Przemysław Saleta, a dyrektorem Arkadiusz Pilarz. – Impreza cały czas niesie ważny przekaz, walczy z mitami dotyczącymi transplantacji narządów, edukuje i uświadamia – przekonuje Przemysław Saleta.

 

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments