Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Konsultacje dermatologiczne online – co warto wiedzieć

Prawidłowa pielęgnacja skóry jest niezwykle istotnym elementem, który może pozytywnie wpływać nie tylko na wygląd, ale także zdrowie.

O właściwą kondycję naskórka warto zadbać szczególnie po zimie, kiedy nasze ciało nie było narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych i utraciło uzyskaną podczas lata opaleniznę.

Dobrym rozwiązaniem podczas przygotowań do nadchodzącego lata jest podjęcie konsultacji dermatologicznej online podczas której dowiesz się, dlaczego i w jaki sposób zadbać o prawidłową pielęgnację oraz ochronę.

  • Konsultacje dermatologiczne online – porady dermatologa podczas konsultacji lekarskiej
  • Konsultacja dermatologiczna online – umów wizytę online u najlepszego dermatologa
  • Konsultacje online – lekarz dermatolog potrzebny na lato
  • Konsultacja online, a dermatolog dziecięcy – wizyta online

Konsultacje dermatologiczne online – porady dermatologa podczas konsultacji lekarskiej

Dermatolog, wenerolog to specjaliści, których niestety odwiedzamy dość rzadko.

Wpływ przede wszystkim ma na to nadmierny wstyd i skrępowanie w szczególności, kiedy na naszym ciele widoczne są już zmiany skórne.

Wychodząc naprzeciw zabieganym osobom, którym brakuje czasu na poświecenie chwili dla zdrowia oraz tym, którzy odczuwają lęk przed standardową wizytą w gabinecie lekarskim w obawie przed spojrzeniami, chociażby pozostałych osób oczekujących w kolejkach udostępniona została możliwość konsultacji dermatologicznej online.

To łatwe i szybkie rozwiązanie umożliwia bezpośrednią rozmowę z lekarzem drogą internetową, podczas której omówisz swój problem, zadasz wszelkie pytania, które nurtują cię od dawna i otrzymasz fachową poradę, która ułatwi ci pozbycie się skórnego problemu i umożliwi skuteczną ochronę delikatnego naskórka w trakcie nadchodzącego lata.

Wiecej o problemach skórnych możesz dowiedzieć się z tego tekstu: https://dimedic.eu/pl/wiedza/choroby-skory.

Konsultacja dermatologiczna online – umów wizytę online u najlepszego dermatologa

Jeżeli interesuje cię konsultacja lekarska na problemy skórne (https://dimedic.eu/pl/lekarstwo/diagnostyka-zmian-skornych) bez problemu możesz umówić wizytę za pomocą internetu.

Pisaliśmy wcześniej o konsultacji lekarskiej przez telefon tu.

Jest to opcja, z której cały czas możesz skorzystać.

Teraz natomiast możliwość wizyty online jest znacznie szybszą i łatwiejsza.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że już podczas wypisywania formularza masz możliwość załączenia zdjęć twojego problemu skórnego, co znacznie przyspieszy diagnozę i samą konsultację.

Lekarz po zapoznaniu się z załączonymi fotografiami po szczegółowej analizie skontaktuje się z tobą zaledwie w ciągu 24 godzin od chwili zgłoszenia.

Co więcej, jeżeli w międzyczasie pojawią się dodatkowe pytania wymagające wyjaśnienia otrzymasz je za pomocą specjalnie stworzonego panelu pacjenta.

Wszelkie zalecenia w tym konieczne leki do wykupienia w formie e-recepty otrzymasz drogą elektroniczną na wskazany adres mailowy.

Takie działanie nie tylko usprawnia proces leczenia, ale także eliminuje konieczność wyczekiwania w kolejkach i ewentualne skrępowanie podczas samego badania.

Pamiętaj, że decydując się na tego typu rozwiązanie musisz koniecznie zadbać o dobrą jakość załączonych zdjęć przedstawiających twój problem, z którym się zgłaszasz.

Usprawni to możliwość analizy problemu i pozwoli uniknąć zadawania dodatkowych pytań.

Dodatkowo nie koncentruj się na samej zmianie, najlepszym rozwiązaniem jest uchwycenie pełniejszego fragmentu skóry, co zdecydowanie pomoże w porównaniu poszczególnych zmian ze zdrowymi elementami ciała.

Konsultacje online – lekarz dermatolog potrzebny na lato

Dermatolog online to doskonałe rozwiązanie w chwili, gdy chcesz przygotować swoje ciało na nadchodzące ciepłe dni i zadbać o właściwą ochronę.

Ale dlaczego właściwie należy to zrobić?

W okresie letnim twoja skóra narażona jest na zwieszone działanie promieni słonecznych, które mogą negatywnie wpływać na skórę twojego ciała, w szczególności, kiedy od lat zmagasz się z chorobami takimi jak trądzik, trądzik różowaty, egzema, łuszczyca itp.

To okres, kiedy w szczególności powinieneś zadbać o właściwe środki ochronne, przede wszystkim te, które nie przepuszczają promieni UV.

Mało kto wie, że nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może doprowadzić do zmian w strukturze DNA, a co za tym idzie powstania plam, przebarwień lub nasilenia objawów chorobowych.

Aby temu zapobiec, należy w dużej mierze zadbać o ochronę najlepiej filtrem 50+.

Nawet w przypadku osób, które chcą wystawić ciało na słońce w celu nadania mu nieco bardziej śniadego odcienia nie należy zapominać o filtrach i kremach do twarzy o odpowiednim współczynniku SPF.

Konsultacja online, a dermatolog dziecięcy – wizyta online

Ze względu na profesjonalne podejście Dimedic z wizyt online mogą korzystać wyłącznie osoby pełnoletnie.

Odpowiednie leczenie i pełna diagnostyka w przypadku dzieci i młodzieży na podstawie przesłanego zdjęcia mogłaby być niewystarczająca ze względu na cały czas rozwijające się ciało i brak pełnego wywiadu.

W przypadku osób dorosłych, których zmiany wymagają głębszej analizy lekarze przeprowadzą szczegółowy wywiad i skierują w razie potrzeby na dalszą diagnostykę.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments