Wydarzenia Wadowice

Gmina Brzeźnica straci Sokółkę?

W gminie Brzeźnica rozpoczęły się konsultacje społeczne, które są dość nietypowe bo odbywają się na  wniosek gminy Czernichów. Ta chce bowiem „zagrabić” jeden z przysiółków.

Chodzi o zmianę przebiegu granicy pomiędzy Gminą Brzeźnica w powiecie wadowickim, a gminą Czernichów w powiecie krakowskim. Wnioskujący chcą, by ta przebiegała środkiem koryta Wisły, a leżące w korycie i na lewym brzegu Wisły w przysiółku Sokółka działki zostały wyłączone z gminy Brzeźnica i włączone do gminy Czernichów.

Konsultacje przeprowadzone będą poprzez wyrażenie opinii  i udzielenie odpowiedzi n pytanie: „Czy jesteś za zmianą granicy administracyjnej Gminy Brzeźnica w ten sposób, by granica ta przebiegała środkiem koryta Wisły, a leżące w korycie i na lewym brzegu Wisły w przysiółku Sokółka działki zostały wyłączone z Gminy Brzeźnica i włączone do Gminy Czernichów, do obrębu geodezyjnego Rusocice”. Opinię wyrazić mogą mieszkańcy gminy Brzeźnica, którzy w momencie składania opinii mają ukończone 18 lat.

Wypełnioną ankietę należy dostarczyć do Urzędu Gminy osobiście, przesłać na adres Urząd Gminy (Brzeźnica, ul. Krakowska 109) lub za pomocą platformy ePUAP (adres skrytki 0g1w8g2bvj/skrytka) do 22 czerwca.  Wyniki konsultacji zostaną przedstawione Radzie Gminy Brzeźnica i będą pomocne przy podjęciu uchwały opiniującej wniosek wójta gminy Czernichów.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Jakże uchwała Rady Gminy Brzeźnica opiniująca wniosek gminy Czernichów? Rada Gminy Brzeźnica chyba nie ma za zadanie opiniować wniosek z innej gminy lecz podjąć uchwałę na rzecz gminy Brzeźnica jakie jest jej stanowisko w sprawie. Ale tutaj w grę wchodzi jeszcze Starostwo Powiatowe w Wadowicach o czym nie ma mowy.