E-edukacja Cieszyn

Gmina Goleszów: Szykują się zapisy przedszkolaków

Fot. z serwisu UG Goleszów

Trwają przygotowania do rozpoczęcia rekrutacji, do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego oraz do klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Goleszów.  Jako pierwszy rozpoczęty zostanie proces rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie do placówek oświatowych wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów, rozpocznie się 24 lutego i potrwa do 13 marca. Termin uzupełniający dla składania wniosków wyznaczony został w okresie 1 – 5 czerwca. Weryfikacja złożonych wniosków odbywać się będzie od 16 do 20 marca oraz od 8 do 12 czerwca (w postępowaniu uzupełniającym).

Do 23 marca oraz 15 czerwca podane zostaną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Rodzice w terminie od 24 do 27 marca oraz od 16 do 19 czerwca, będą zobowiązani złożyć pisemne oświadczenie o potwierdzeniu zapisania dziecka do danej placówki. Na tej podstawie do 30 marca oraz do 22 czerwca podana zostanie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest gmina Goleszów.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o