Sport Cieszyn

Hażlach: Wsparcie dla klubów sportowych

Fot. Krzysztof Marciniuk

Ponad 150 tys. zł otrzymają w tym roku na swoją działalność kluby sportowe z terenu gminy Hażlach. Wójt Grzegorz Sikorski podpisał właśnie dokument z podziałem dotacji.

LKS Olza Pogwizdów otrzyma 44 tys. zł na prowadzenie zajęć sportowych w piłce nożnej i siatkówce, przeznaczonych dla członków klubu i mieszkańców oraz na udział w rozgrywkach piłkarskich. Dofinansowany projekt nosi nazwę “Żyj zdrowo na sportowo”.  42 tys. zł trafi do LKS Victoria Hażlach z przeznaczeniem na dofinansowanie startu w rozgrywkach piłkarskich. Taka sama kwota trafi do LKS Błyskawica Kończyce Wielkie, również na dofinansowanie udziału drużyn tego klubu w rozgrywkach piłkarskich. LKS Rudnik może liczyć na wsparcie w wysokości 18 tys. zł, co pozwoli rywalizować piłkarzom w rozgrywkach skoczowskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

Gospodarz gminy nie zapomniał o UKS Nakano Pogwizdów, którego reprezentanci przysparzają gminie najwięcej sportowej sławy. Judocy pod wodzą trenera Jana Błaszczyka, rokrocznie mogą pochwalić się licznymi zdobyczami medalowymi. Gmina wesprze klub kwotą 20 tys. zł, co pozwoli dalej popularyzować judo i ju-jitsu pośród dzieci, łowić kolejne talenty i startować w zawodach.

 

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Sport to zdrowie Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sport to zdrowie
Gość
Sport to zdrowie

Raczej 166 tys. zł. 44+42+42+18+20=166 😉