Wydarzenia Bielsko-Biała

Gmina Wilamowice dziękuje za plony – ZDJĘCIA

Złożeniem kwiatów pod pomnikiem św. Józefa Bilczewskiego oraz dziękczynną mszą za tegoroczne plony pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla, ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej, rozpoczęły się Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki w Wilamowicach.

Następnie ulicami miasta, sprzed Sanktuarium Św. Arcybiskupa Józefa Bilczewskiego na stadion LKS „Wilamowiczanka” przeszedł barwny korowód . W pochodzie prowadzonym przez mażoretki i orkiestrę dętą, prezentowały się miasto Wilamowice oraz wchodzące w skład gminy sołectwa: Pisarzowice, Dankowice, Hecznarowice, Stara Wieś i Zasole-Bielańskie.

Na stadionie LKS „Wilamowiczanka” burmistrz Wilamowic Marian Trela wraz z bielskim starostą Andrzejem Płonką powitali delegacje dożynkowe, a biskup Roman Pindel – zgodnie z tradycją – poświęcił dożynkowy chleb oraz wieńce, które brały udział w konkursie zorganizowanym przez Rejonowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wilamowicach.

W konkursie brało udział 15 Kół Gospodyń Wiejskich. W kategorii „wieńce płaskie” 1 miejsce zdobyło KGW Wilamowice, w kategorii „korony” – KGW Czaniec, a w kategorii „kompozycje” KGW Dankowice.

Sceniczne występy rozpoczął obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Dankowianie” oraz koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Pisarzowic.

Starostami dożynek byli prowadzący w Wilamowicach gospodarstwo rolne Małgorzata i Eugeniusz Sznajder.

 

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
1 rok temu

Kościelny charakter uroczystości będzie nie po drodze stowarzyszeniu “Wilamowianie” które jest pro LGBT i torpedowało uchwałę o ochronie tradycyjnej rodziny.

Wilamowianka
Wilamowianka
1 rok temu
Reply to  Zenek

Widać mało o nas wiesz, bo to właśnie członkowie Stowarzyszenia czynnie włączali się w przygotowanie imprezy. Ale jak widać zawsze musi znaleźć się prowokator i mąciwoda…