Wydarzenia Cieszyn

Gmina z powiatem remontuje Górecką

Fot. UG Brenna

Trwa remont ulicy Góreckiej w Brennej. To droga powiatowa łącząca Skoczów z gminą pod Kotarzem. Razem z nawierzchnią jezdni, na odcinku około jednego kilometra, naprawiony zostanie chodnik wzdłuż drogi.

Modernizacja ulicy Góreckiej wymusiła wyłączenie z ruchu jednego pasa drogi i wprowadzenie ruchu wahadłowego. – Od drożności tej drogi zależy sprawność przejazdu przez naszą gminę. Dlatego bardzo zależy nam na tym, aby była ona w odpowiednim stanie, a prowadzony remont do tego się przyczyni. Nie ukrywam, że bardzo cieszy nas duża skala remontów, prowadzonych w ostatnich latach na drogach powiatowych biegnących przez gminę Brenna. Przypomnę choćby modernizację ulic Leśnica, Bielskiej, Szpotawickiej czy Zofii Kossak. Wiem, że projektowany jest remont ulicy Breńskiej na odcinku od ronda w Górkach do ulicy Stara Droga – mówi wójt gminy Brenna, Jerzy Pilch.

Inwestycję prowadzi powiat cieszyński. Zakończenie robót ma nastąpić do 31 października. Koszt remontu to 1 085 604 zł, z czego 325 680 zł (czyli 30 proc.) stanowi wkład gminy. (mark)

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
3 lat temu

Pięknie wójt tłumaczy dlaczego płaci na rzecz obowiązku Starostwa. Wzorcowy model zgodnej współpracy. Niech się uczą inni wójtowie. Redaktor poszedłby to Starostwa to jeszcze piękniej by opowiadali o swoim obowiązku.