Wydarzenia Cieszyn

Policjanci będą częściej “suszyć”. W Goleszowie i Cisownicy kierowcy notorycznie przekraczają prędkość

Fot. KPP Oświęcim

Na ul. Ustrońskiej w Goleszowie i Cisownicy będą prowadzone częstsze kontrole drogowe. Celem tego zabiegu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje Komisariat Policji w Ustroniu.

W oparciu o dokonaną analizę zagrożeń, szefostwo komisariatu podjęło decyzję o umieszczeniu ul. Ustrońskiej w Goleszowie i Cisownicy w planie działania priorytetowego na okres pierwszego półrocza 2023. Na wspomnianej ulicy, głównie na jej prostym odcinku (od ul. Cisowej do ul. Skrajnej) regularnie dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami, co stanowi wykroczenie samo w sobie, jak również jest zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza dla niechronionych jego uczestników. Wzdłuż drogi znajduje się zabudowa jednorodzinna, brak jest chodników, występuje za to wąskie pobocze, co również wpływa na częste  niebezpieczeństwo.

Z uwagi na powyższe rejon ulicy Ustrońskiej w Goleszowie i Cisownicy będzie częściej kontrolowany przez funkcjonariuszy KP Ustroń oraz WRD KPP Cieszyn. Według założeń, ma to przynieść skutek w postaci ograniczenia występującego zjawiska oraz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tamtym rejonie.

– Informacje w sprawie nieprawidłowości można przekazywać pisemnie na adres Komisariatu Policji w Ustroniu ul. 3 Maja 21, 43-450 Ustroń, dzwoniąc pod numer telefonu 47 85 73 810 lub przesłać mailowo na skrzynkę: [email protected] Nieprawidłowości można zgłaszać również do WRD KPP Cieszyn, a także na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – przekazuje w swoim komunikacie Urząd Gminy Goleszów.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szofer.
Szofer.
9 dni temu

Dlaczego policja nie ma stojaków do kamer tylko mierzą jak z pistoletów , co nie ładnie to wygląda a nawet obraźliwie w stosunku do kierowców.

ni kierowca ni szofer
ni kierowca ni szofer
9 dni temu
Reply to  Szofer.

bo kierowcy potrafią zygzakiem jechać