Sport

Goleszów: Rodzinny Rajd Rowerowy

Fot. UG Goleszów

W miniony weekend odbył się IV Rodzinny Rajd Rowerowy gminy Goleszów. Uczestnicy przejechali około 17 km.  Trasa prowadziła z Goleszowa do Bładnic i dalej przez Kisielów i Godziszów z powrotem do Goleszowa. 

Na rowery wsiadło około 40 osób, mieszkańców Goleszowa, Godziszowa, Cisownicy, Kozakowic, Bażanowic, Cieszyna, Istebnej i Koniakowa. Półmetek był przy boiskach w Kisielowie. – Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w tej imprezie. Cieszę się, że kolejny raz udało się zorganizować rajd, który pozwala promować piękne zakątki naszej gminy, szerzyć wiedzę o niej oraz zachęcać do rodzinnego spędzania czasu. Życzę by dalsza trasa dalej przebiegała bezpiecznie, z pięknymi widokami, dając satysfakcję z jej pokonania – mówił przewodniczący Rady Gminy Goleszów, Karol Lipowczan.

Cykliści skorzystali z bufetu, który przygotował sołtys Karol Szostok. W trakcie postoju w Kisielowie wyróżniono najmłodszą uczestniczkę rajdu, najstarszego kolarza oraz najliczniejszą rodzinę biorącą udział w imprezie. Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce najmłodszej kolarki Magdaleny Szturc z Goleszowa (rocznik 2014),  najstarszego kolarza Jerzego Andrychowski z Cieszyna (rocznik 1938) i najliczniejszej rodziny Szturców z Goleszowa.

Laureatami konkursu sprawnościowego (rzut oponą do celu) i wiedzy o regionie, gminie i kolarstwie (w formule “Jeden z dziesięciu”) zostali 1. Janusz Pszczółka i Leszek Staszko, 2. Leszek Szlauer i Józef Salecki, 3. Józef Szturc.

 

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o