Cieszyn Na sygnale

Goleszów: Więcej patroli policyjnych. Dodatkowe pieniądze z gminy

Władze gminy Goleszów, w trosce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, zadbały o zwiększenie liczby patroli policyjnych na terenie wszystkich sołectw. Te dodatkowe patrole to efekt porozumienia i pieniędzy z budżetu gminy, przekazanych na ten cel Komendzie Powiatowej Policji w Cieszynie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Goleszów, zaproponowałam radnym, aby przekazać środki finansowe na pokrycie dodatkowych patroli policyjnych na terenie naszej gminy. Dziękuję wszystkim radnym za jednogłośne podjęcie uchwały – mówi Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów.

Z danych statystycznych policji wynika, że na terenie gminy Goleszów w 2018 roku przeprowadzono 971 interwencji, zaś w 2019 roku o 20 więcej. W 2018 roku najwięcej interwencji było w Goleszowie – 432, a najmniej w Godziszowie – 27. W minionym roku w Goleszowie znowu interweniowano najczęściej – 403 razy, a najrzadziej w Kisielowie – 23.

Stosowna uchwała została podjęta na sierpniowej sesji Rady Gminy. Zapisano w niej przekazanie z dochodów własnych gminy kwoty 10 000 zł na Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji, z przeznaczeniem “na rekompensatę pieniężną za czas służby na terenie Gminy Goleszów”. Patrole już ruszyły.

KB_ceny
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments