Wydarzenia Cieszyn

Goleszów: Wstęga przecięta, Klub Seniora otwarty. To już czwarty w tej gminie | ZDJĘCIA

Fot. Michał Cichy

Dziś uroczyście zainaugurowano działalność Klubu Seniora w Goleszowie Równi.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władzy samorządowej Gminy Goleszów, duchowieństwa z tamtego terenu, Izby Spadochroniarzy Ziemi Cieszyńskiej oraz ci, których temat najbardziej i obecnie dotyczy, czyli seniorzy.

Klub działa już od pierwszego marca w swojej nowoczesnej siedzibie, zlokalizowanej w Domu Ludowym. W wyremontowanych i nowocześnie urządzonych pomieszczeniach, obok świetlicy, znajduje się między innymi sala do uprawiania jogi, czy fotele do masażu.

– Urządziliśmy to miejsce dla naszych seniorów, ale również dla rozmaitych organizacji. działających w gminie Goleszów, jak też dla lokalnych parafii. Czy to, co jest na dole, wam się spodoba. Dziękuję wszystkim za wsparcie, za dobre słowo, które jest bardzo potrzebne i za krytykę też. Mam nadzieję że uczestnicy  zajęć będą tutaj rozwijać swoje zainteresowania i pasje, dzieląc się doświadczeniem z młodszym pokoleniem mieszkańców naszej gminy. Naszym seniorom życzę wielu wspaniałych chwil spędzonych w gronie przyjaciół, znajomych i sąsiadów, mając nadzieję że miejsce to będzie rozwijać się równie prężnie jak Kluby Seniora zlokalizowane w Bażanowicach, Cisownicy oraz Dzięgielowie. Powstanie czwartego Klubu Seniora w Gminie Goleszów możliwe było dzięki pozyskaniu przez gminę zewnętrznych środków, które spożytkowane zostały m.in. na przygotowanie i doposażenie pomieszczeń dedykowanych naszym seniorom – powiedziała wójt Sylwia Cieślar.

Klub mieści się w tym samym budynku, co siedziba Izby Spadochroniarzy Ziemi Cieszyńskiej. Podczas dzisiejszej uroczystości wójt Goleszowa otrzymała z rąk działaczy izby brązowy medal za zasługi dla Związku Polskich Spadochroniarzy.

Zdjęcia: Michał C

google_news