Wydarzenia E-edukacja Cieszyn

Goleszów: Zielona Pracownia

Fot. UG Goleszów

Wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar dokonała oficjalnego otwarcia pracowni przyrodniczo-ekologicznej, która została utworzona w Szkole Podstawowej w Goleszowie. Zielona Pracownia powstała w sali lekcyjnej nr 47, a jej modernizacja została dofinansowana z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Ekopracownia ma służyć do rozwijania zainteresowań przyrodniczych zarówno uczniów, jak i mieszkańców. W tym Zielonym Zakątku mają się odbywać nie tylko zajęcia z przedmiotów obowiązkowych takich jak: przyroda, biologia, geografia, chemia, ale również warsztaty i zajęcia otwarte dla mieszkańców o tematyce przyrodniczej. Uczestnicy zajęć zarówno obowiązkowych czy też warsztatów mogą korzystać z różnorodnych i nowoczesnych pomocy dydaktycznych. W celu rozwijania zainteresowań przyrodniczych mogą wykorzystać nowoczesny sprzęt audiowizualny.

26 września, miał miejsce pierwszy z wykładów, którego mogli posłuchać mieszkańcy gminy. Mowa była o Jasieniowej Górze. Jej walory przyrodnicze omówił w niezwykle ciekawy sposób dr Tomasz Beczała.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o