Wydarzenia Bielsko-Biała

Góra prezentów dla pacjentów bielskiego pediatryka

Zdjęcia: Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

Mali pacjenci Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej otrzymali dziś mnóstwo prezentów.

Z uwagi na epidemię koronawirusa niemożliwe było zorganizowanie Dnia Dziecka w takiej formie, jak miało to miejsce w poprzednich latach, gdy dzieci przyjmowały wielu ciekawych gości, w tym przedstawicieli służb mundurowych. Jednak przyjaciele tej placówki medycznej nie zapomnieli o małych pacjentach i mimo przeszkód sprawili im wiele radości.

Jak wyliczają w pediatryku, Fundacja Dr Clown podarowała chorym dzieciom ciekawe kolorowanki oraz zestawy kredek, a bielski starosta Andrzej Płonka – jak co roku – przekazał kosz pełen słodyczy. Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska-Białej sprezentowali pyszne czekolady, które zebrali podczas akcji honorowego oddawania krwi, a do szpitala przywieźli je Mariusz Fender, prezes Koła Honorowych Dawców Krwi w SPPP oraz Bartosz Klimek, wiceprezes i sekretarz tego koła. Z kolei Marek Mielnik, dyrektor Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej dzięki współpracy z firmą ImagiNation zjawił się w szpitalu z pokaźną ilością „resoraków”. Z kolei facebookowa grupa „Szyjemy dla Dzieciaków z Oddziałów Szpitalnych” przekazała kolorowe czapeczki, pluszaki i „szeleściki”.

– Oczywiście, wszystkie prezenty trafiły do małych pacjentów bardzo poprawiając im humor w niełatwym dla nich czasie hospitalizacji. Dodajmy, że dyrektor bielskiego PCK jednocześnie dostarczył do Szpitala Pediatrycznego kocyki dla dzieci, przyłbice i maseczki ochronne oraz płyn dezynfekcyjny – mówią w szpitalu.

– W imieniu małych pacjentów serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o nich w Dniu Dziecka i sprawili im swoimi prezentami wielką frajdę. Jednocześnie nie kryję radości i wzruszenia z faktu, że nasz szpital ma grono wiernych przyjaciół, na których zawsze może liczyć – komentuje Ewa Bachta, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments