Góral Istebna mistrzem jesieni!

Dziś poznaliśmy mistrza półmetka sezonu 2021/22 w skoczowskiej klasie A. Został nim Góral Istebna, który w 13. kolejce rozgromił na wyjeździe Olzę Pogwizdów.

Mecz od początku toczył się pod dyktando ekipy lidera, która już przed przerwą praktycznie rozstrzygnęła losy spotkania na swoją korzyść. W tej części gry podopieczni trenera Dariusza Ruckiego trzykrotnie pokonywali golkipera Olzy. Pierwszy cios istebnianie zadali w 19. minucie, gdy rozmontowali defensywę rywala kilkoma szybkimi podaniami, a do siatki trafił Dariusz Juroszek. Kolejny gol padł w 31. minucie a na listę strzelców, po efektownym uderzeniu bezpośrednio z rzutu wolnego, wpisał się Antoni Kukuczka. Trzecia bramka dla gości była efektem faulu na Andrzeju Łacku w obrębie pola karnego w 37. minucie gry, po którym jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Mirosław Łacek.

Po przerwie “Górale” nadal atakowali i dołożyli kolejne gole. W 56. minucie potężny strzał z dystansu Mateusza Krężeloka odbił bramkarz gospodarzy, z czego skorzystał Dawid Legierski, dobijając piłkę głową. Piąty cios spadł na Olzę w 65. minucie, gdy po rzucie rożnym skuteczną główką popisał się Mirosław Łacek. To jednak nie był koniec nieszczęść pogwizdowian, gdyż w 73. minucie między słupki futbolówkę posłał Andrzej Kąkol a w 80. dzieła zniszczenia dopełnił Bartłomiej Rucki, który efektownym strzałem ustalił wynik jednostronnego meczu na 0:7.

Cieszymy się z tego, że potrafiliśmy narzucić swój styl gry i wywalczyć korzystny dla nas wynik. Byliśmy bardzo skuteczni, zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy mieliśmy trzy sytuacje podbramkowe i trzy wykorzystaliśmy. W drugiej połowie udało się docisnąć rywala do końca, zdobyć kolejne gole i efektownie zakończyć rundę – podsumował spotkanie Dariusz Rucki, szkoleniowiec Górala.