Sport Żywiec

Góral Żywiec świętuje 65-lecie – Mecz z Polonią Bytom!

Fot. Góral Żywiec

Klub Góral Żywiec obchodzi 65-lecie. Z tej okazji dzisiaj (31 lipca) odbędą się uroczyste obchody tego jubileuszu połączone z meczem z Polonią Bytom!

Świętowanie rozpocznie się o 15.00 na stadionie przy ulicy Tetmajera w Żywcu. Wstępem będą bilety w cenie 10 złotych. W trakcie wydarzenia piłkarze Górala Żywiec zaprezentują się w nowych strojach.

W pięknych strojach, które kolorystyką i brandingiem nawiązują do 65-letniej tradycji Górala. Warto wspomnieć o licznych sukcesach sportowych, które osiągnęli zawodnicy zarówno sekcji bokserskiej, jak i podnoszenia ciężarów. Muszę również nadmienić, że po latach starań nasza drużyna ponownie awansowała do IV ligi. Podkreślić należy to, że sukces ten osiągnęli żywczanie i zawodnicy bezpośrednio związani z lokalną małą ojczyzną przy wsparciu trenera Bartosza Woźniaka i wszystkich osób związanych z Góralem. Rok jubileuszu jest dla nas pod każdym względem wyjątkowy – dodaje Mateusz Śliwa, prezes Zarządu Klubu Sportowego Góral 1956 Żywiec.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Fan CZARNI-GÓRAL
Fan CZARNI-GÓRAL
1 miesiąc temu

Klub sportowy “GÓRAL” sam się rozwiązał w 2001 roku. Jedyny klub w Zabłociu tj. CZARNI przejął wszystkie sekcje GÓRALA , i aby ten fakt uwzględnić przyjął nazwę CZARNI-GÓRAL . Przed chwilą jeszcze sprawdzałem w KRS i od tego czasu nic się nie zmieniło . Klub GÓRAL od 20-tu lat nie istnieje /nie został też reaktywowany !!! / Natomiast CZARNI / obecna nazwa CZARNI-GÓRAL / został założony w 1928 roku /działa nadal i w 2023 będzie obchodził jubileusz 95-lecia,

jan
jan
1 miesiąc temu

CZARNI dzieki papierni posypali sie,miasto za dlugi zabralo papiernie z obiektami i browar odkupili tyle w temacie

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Polonia Bytom to kiedyś wielki klub i tradycja nie jak gorole z BB bardzo dobrze że taki klub zagra w Żywcu.

Zablocan
Zablocan
1 miesiąc temu

Panie redaktorze gdzie pańska ?
rzetelność? Takiego klubu na mapie sportowej tego kraju nie ma. Proszę podać pełna nazwę klubu. A w tej prawdziwej nazwie takiej na taką uroczystość jeszcze poczekamy !!

Więc
Więc
1 miesiąc temu

Znowu patologiczne buractwo będzie się bic

jan
jan
1 miesiąc temu
Reply to  Więc

ale jaja i nie bili sie.,a patole zawiedzeni hahaha i ha jeszcze raz nikt sie nie bil