Wydarzenia Cieszyn

Ścieżka wiedzy i zdrowia w Drogomyślu

Fot. archiwum Urzędu Gminy Strumień

30 lipca w Drogomyślu odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałej ścieżki wiedzy i zdrowia. Ścieżka powstała w ramach polsko-czeskiego projektu. Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Fot. archiwum UG Strumień

Urozmaicona ławkami ścieżka wiedzie od siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej i boiska Klubu Sportowego “Błyskawica” aż do stawu Podymacz. Oprócz atrakcyjnych widoków spacer umila zapach posadzonych wzdłuż niej krzewów. Na trasie umieszczone zostały również tabliczki informacyjne, w formie kodów QR, o atrakcjach i obiektach historycznych, zarówno Drogomyśla jak i Petřvald – miasta partnerskiego projektu. Łączny koszt wykonania inwestycji wyniósł ponad 121 757,70 zł brutto a jej wykonawcą było przedsiębiorstwo z Dębowca.

Fot. archiwum UG Strumień

Projekt realizowany jest od grudnia 2020 roku i potrwa do końca tego roku. Wczorajsze otwarcie ścieżki było jednym z przewidzianych spotkań transgranicznych projektu, który ma na celu podniesienie atrakcyjności turystycznej pogranicza polsko-czeskiego i przyciągnięcie na ten obszar turystów. W ramach tego przedsięwzięcia w Drogomyślu odbędą się takie wydarzenia jak: marsz nordic walking, polsko-czeski rajd rowerowy czy międzynarodowe młodzieżowe rozgrywki sportowe. Podobne atrakcje przewiduje miasto partnerskie po drugiej stronie granicy.

W otwarciu ścieżki udział wzięły władze miasta Strumień, sołtys Drogomyśla oraz delegacja z miasta Petřvald. Podczas wydarzenia odbyła się również prelekcja poświęcona historii Drogomyśla oraz wystawa plenerowa podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drogomyślu i Amatorskiej Grupy Twórczej “Strumień”.

Fot. archiwum UG Strumień

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments