Wydarzenia Cieszyn

Góralskie bolączki. Policja poświęca się “zadaniom priorytetowym”

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Jesienią 2019 roku do Istebnej wrócił posterunek policji. Dzielnicowi poszczególnych miejscowości wchodzących w skład Trójwsi Beskidzkiej poświęcają swój czas tzw. zadaniom priorytetowym. Jakie są one obecnie?

Na terenie Istebnej mundurowi skupiają się aktualnie na działaniach mających na celu podniesienie bezpieczeństwa poprzez ograniczenie dość powszechnego zjawiska – psów właścicielskich, które swobodnie biegają po przysiółkach. W Istebnej to dość spory i uciążliwy problem, na który zwracają uwagę nie tylko mieszkańcy, ale i turyści. Druga kwestia to podniesienie świadomości górali w zakresie obowiązkowego szczepienia czworonogów przeciw wściekliźnie. Mundurowi przypominają, że zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń, niezachowywanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 zł albo karze nagany.

Z kolei na terenie Koniakowa policjantom zależy na podjęciu działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chodzi konkretnie o odcinek drogi pomiędzy przysiółkami Brzestowe a Kościanowice, który wymaga naprawy nawierzchni. Ponadto konieczne jest zainstalowanie prawidłowego oznakowania informującego o pieszych uczestnikach ruchu drogowego.

Natomiast na terenie Jaworzynki (na zdjęciu) funkcjonariusze policji ze szczególną uwagą tępić będą piratów drogowych, którzy łamią przepisy dotyczące ograniczenia prędkości i stanowią zagrożenie dla pieszych. W tym celu też umieszczony zostanie przy Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego radarowy wyświetlacz prędkości.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
"zadanie priorytetowe"
"zadanie priorytetowe"
2 miesięcy temu

Czy czasem radarowe wyświetlacze prędkości nie umieszcza się po to aby zastąpiły kontrole policji, aby je zainstalować nie trzeba policji?

coś podobnego
coś podobnego
2 miesięcy temu

Jak to poświęcają swój czas – nie jest on w służbie?
Na problemie psów mają się skupić? – nie jest to zadanie dla samorządu? (sołtys, pani od środowiska w urzędzie)?

Rowerzysta.
Rowerzysta.
2 miesięcy temu

Zwalniające progi zamontować , najlepsze rozwiązanie i najtańsze.

Siwy60
Siwy60
2 miesięcy temu

A czy wyposażyli posterunek w granatniki

Sebastian
Sebastian
2 miesięcy temu
Reply to  Siwy60

I wysięgniki!

turysta
turysta
2 miesięcy temu

Znowu te wiszące i szpecące druty które psują wizytówki góralskim miejscowością.

Siwy60
Siwy60
2 miesięcy temu
Reply to  turysta

Piszesz nie na temat

turysta
turysta
2 miesięcy temu
Reply to  Siwy60

Bo nie da się patrzeć na takie prowizorki co przy byle wietrze się zrywają i jeszcze kogoś prądem porażą.

Fur Deutsschland
Fur Deutsschland
2 miesięcy temu

w 2019 posterunek został przywrócony, zlikwidowany zapewne za rządów partii ,która chełpiła się hasłem”Polska w budowie”