Wydarzenia Cieszyn

Górki Wielkie: Mają być nowe miejsca pracy

Władze gminy Brenna się spotkały się z przedstawicielami firmy JY Poland Sp. z o.o., która postanowiła ulokować swój projekt inwestycyjny na tym terenie.

W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Podstrefy Jastrzębsko-Żorskiej z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a dotyczyło ono możliwości uzyskania zwolnień podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycyjnej (Gmina Brenna nie stosuje takich instrumentów wsparcia jak zwolnienia z podatków lokalnych).

Inwestorem jest firma z koreańskim kapitałem JY Poland Sp. z o.o., która od dłuższego czasu działa w naszym regionie. Dotychczas prowadziła produkcję elementów wyposażenia samochodów w Skoczowie, lecz niedawno właściciele firmy podjęli decyzję o przeniesieniu całej swojej działalności do Górek Wielkich w obszarze strefy produkcyjno-usługowej przy ul. Rzemieślniczej.

Projekt zakłada wybudowanie nowej hali produkcyjnej wraz z zagospodarowaniem terenu na działce położonej w Górkach Wielkich przy ul. Rzemieślniczej. W ramach inwestycji mają zostaną utworzone nowe miejsca pracy. Życie pokaże, na ile atrakcyjne i w jakim stopniu skorzystają z tego mieszkańcy gminy Brenna.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dobrze, że nie biedronka
dobrze, że nie biedronka
5 miesięcy temu

Jak to ma być duże, ile miejsc pracy? – to powinno być wiadome