Na sygnale Oświęcim

3-miesięczny syn pod opieką. 2,6 promila w „czubie” mamusi

Fot. KPP w Oświęcimiu

Choć pod opieką miała niemowlę, to upiła się niemal do nieprzytomności. Mama z 2,6 promilami alkoholu w organizmie została zatrzymana przez policjantów i stanie przed sądem.

Do bulwersującego zdarzenia doszło wczoraj, 9 listopada, w Oświęcimiu. Tuż po 15.00 do mieszkania 38-letniej kobiety zapukał kurator. Gdy zobaczył, w jakim jest stanie, a pod opieką ma 3-miesięcznego synka, wezwał na miejsce policję.

Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało 2,6 promila alkoholu. Małoletni został oddany pod opiekę rodziny.

Wobec kobiety wszczęte zostało postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletniego, nad którym miała obowiązek opieki.

Materiały dotyczące ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki nad małoletnim dzieckiem zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu (Wydziału Rodzinnego i Nieletnich). Stan, w jakim kobieta sprawowała opiekę, może świadczyć o jej uzależnieniu od alkoholu, więc odrębny wniosek zostanie również skierowany do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

– Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością. W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana, wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Należy skontaktować się z pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem, kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach, gdy zagrożone może być życie lub zdrowie, należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – radzi Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Józek b
Józek b
3 miesięcy temu

Rozdawany dobrobyt i jego skutki to nic nowego.Kto z Was wie jaki to ma związek z 2 światową?

Arek Barek
Arek Barek
3 miesięcy temu

To straszne wsadzić do ciupy mamusie takiego bobaska ale nowy Fater narodu to naprawi