Wydarzenia Bielsko-Biała

Najlepsi kardiolodzy przyjechali do Bystrej. Duża konferencja poświęcona zdrowiu serca

W Bystrej obok Bielska-Białej odbywa się pierwsza i największa konferencja kardiologiczna w regionie. Organizatorem są Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Na wydarzenie zjechali się najlepsi specjaliści z całej Polski i nie tylko. Przez dwa dni poznawać będą innowacje w leczeniu jednego z najważniejszych narządów w ciele człowieka.

Konferencja odbywa się od wczoraj, panele edukacyjne zaplanowano również na dziś. W tym czasie wysłuchać można zarówno wykładów znakomitych kardiologów i przedstawicieli innych dyscyplin medycznych, jak i wziąć udział w warsztatach oraz przetestować nowoczesne urządzenia. Udział jest bezpłatny, a samo wydarzenie jest źródłem ogromnej specjalistycznej wiedzy.

Chcieliśmy połączyć praktykę lekarską z punktu widzenia kardiologów oraz specjalistów medycyny sercowo-naczyniowej z praktyką i innowacjami. Patrzymy na naszych pacjentów nie tylko pod kątem stosowania tradycyjnych terapii ale wdrażania wszelkich innowacji, które są aktualnie dostępne – czy to w badaniach klinicznych czy wchodzących dopiero na rynek, po to byśmy w sposób bezpieczny po nie sięgali i poprawiali jakość leczenia. Dlatego też zaprosiliśmy do współpracy inżynierów biomedycznych, bo mamy świadomość, że rynek medyczny zmienia się tak szybko, że za parę lat lekarz będzie pracował ręka w rękę z inżynierem. My się do tego już przygotowujemy. W zespołach są też oczywiście pielęgniarki, technicy, ratownicy medyczni. Besdkard integruje i łączy wszystkie środowiska – mówił prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski, pomysłodawca konferencji.

Oprócz sesji wykładowych odbywają się sesje praktyczne, w czasie których można było się nauczyć wykonywania nowych badań na symulatorach. Na dziś zaplanowano np. szkolenie z tomografii komputerowej, następnie będzie mowa o roli wysiłku fizycznego w kardiologii, a więc co robić, żeby nie dopuścić do zawału, na koniec zaś wykład dotyczący chirurgii naczyniowej.

google_news
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
Irena
8 miesięcy temu

W Bielsku Białej najlepszy zespół kardiologów jestem po3zawalach aby pasy po operacji i tam mnie ratowano jestem im wdzięczna niech ich Bóg ich prowadzi

Maniek
Maniek
8 miesięcy temu

Jesteśmy dumni że u nas w Bystrej.

Zula
Zula
8 miesięcy temu

Szukam lekarza który wyleczy arytmie złośliwą i nawracającą .😭

Zula Gula
Zula Gula
8 miesięcy temu
Reply to  Zula

To była konferencja

Wojtek
Wojtek
8 miesięcy temu

Od kilku miesięcy otrzymuje lek o nazwie Entresto. Czuje się dobrze.Niestety cena jest wysoka. Jestem emerytem.Czy w programie spotkań kardiologów jest temat takich leków oraz rekomendowanie ich do co najmniej obniżki cen?

Marian 72 lata
Marian 72 lata
8 miesięcy temu

Wszyscy kardiochirurdzy u których konsultowałem swój przypadek gotowi byli do pomostowania, aliści każdy z nich widział coraz to większe problemy z żyłą życia, a lekarze z paks w Bełchatowie dokonali cudu. Dr Ewa i Dr Maciej przywrócili mi chęć dalszej walki. Nie pozwolę by odebrano Im i tak skromną siedzibę opodal szpitala molocha.

okazja
okazja
8 miesięcy temu

Dziwne, że na sali nie widać młodych osób – studentów medycyny

Olo
Olo
8 miesięcy temu
Reply to  okazja

Jełopie to jest konferencja dla kardiologów ,pisze wyraźnie a nie dla studentów.

mała głowa
mała głowa
8 miesięcy temu
Reply to  Olo

Gdzie to powiedziane, że dla kardiologów?, jesteś szybki w nazywaniu innych a nie umiesz zrozumieć szerszego celu, o którym zresztą jest napisane.

Jasko
Jasko
8 miesięcy temu
Reply to  Olo

Po co zaraz Jełopie. Mamusia nie nauczyła że można kulturalnie?

logik
logik
8 miesięcy temu
Reply to  okazja

Też się nad tym zastanawiam czy młodzi są z powołania czy zarobkowania.

Irena
Irena
8 miesięcy temu
Reply to  logik

do najlepsi kardiolodzy