Cieszyn Kultura i rozrywka

Grażyna Brodzińska i Marcin Jajkiewicz na scenie Teatru im. A. Mickiewicza. Wymarzony prezent mikołajkowy dla melomanów

Zdjęcia: Materiały prasowe

To najpiękniejszy mikołajkowy prezent dla wszystkich melomanów. W cieszyńskim teatrze będzie się można delektować głosami znamienitych polskich solistów.

6 grudnia o 18.00 w Teatrze im. A. Mickiewicza wystąpią Grażyna Brodzińska i Marcin Jajkiewicz. Artystom będzie towarzyszyć 18-osobowa Orkiestra Arte Symfoniko pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Przed nami więc istna uczta dla wielbicieli muzyki na najwyższym poziomie. Wybitni muzycy zaprezentują największe światowe przeboje operetkowe, musicalowe i wodewilowe.

Sopranistka Grażyna Brodzińska jest nazywana Pierwszą Damą Polskiej Sceny Muzycznej, a ponadto jest znakomitą aktorką i tancerką. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z wielu gatunku. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Wokalistka jest córką śpiewaczki Ireny Brodzińskiej i Edmunda Waydy – tenora, reżysera i dyrektora teatrów muzycznych. Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła jako kilkuletnia dziewczynka. Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych.

Marcin Jajkiewicz, który będzie partnerował jej na scenie, jest określany jako polski Frank Sinatra. To wszechstronny wokalista, świetnie czujący się w repertuarze i jazzowym, i rozrywkowym. Widzowie telewizji znają go z tak znanych programów, jak „Szansa na sukces” i „Idol”. Jest laureatem nagrody Festiwalu Jedynki z Sopotu oraz wokalistą w zespole Tango Corazon Quintet Marcina Wyrostka. Gościnnie występuje również w popularnym muzycznym show telewizyjnym „Jaka to melodia?”. W 2012 roku został zaproszony do współpracy z Grażyną Brodzińską, z którą koncertuje do dzisiaj w teatrach i filharmoniach na terenie całej Polski.

Więcej o artystach i szczegóły dotyczące zakupu biletów – TUTAJ.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments