Na sygnale Oświęcim

Grojec, Oświęcim: Potrącił policjantów i próbował uciekać

Fot. KPP Oświęcim

Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli w Grojcu, a przy tym potrącił policjantów!

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w sobotę (25 września) około 22.30. Wtedy to policjanci z oświęcimskiej drogówki prowadzili patrol na ulicy Beskidzkiej w Grojcu. W pewnym momencie zauważyli, że dość dziwnie jedzie kierowca bmw. Chcieli go zatrzymać do kontroli.

Ale kierowca jednak nie miał zamiaru się zatrzymać. Podjął próbę ominięcia policjantów, podczas której, jednego potrącił zderzakiem i najechał mu na stopę, a drugiego potrącił lusterkiem, po czym przyspieszył i odjechał w kierunku Oświęcimia. Policjanci, pomimo doznanych urazów, natychmiast podjęli pościg za sprawcą. W międzyczasie, o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego oświęcimskiej komendy. Po kilku minutach pościgu, już na ulicy Ceglanej w Oświęcimiu, bmw wypadło z jezdni i uderzyło w znak drogowy. Wtedy policjanci podbiegli do pojazdu i zatrzymali kierowcę. Okazało się, że 43-letni mieszkaniec Oświęcimia ma 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie. Natomiast policjanci, w związku z doznanymi stłuczeniami, udali się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie udzielono im pomocy lekarskiej – informuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Wczoraj (27 września) mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, jazdy w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Prokuratura zastosowała wobec 43-latka dozór policyjny, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczenia kraju.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, za naruszenie nietykalności policjanta do 3 lat, a za niezatrzymanie się do kontroli drogowej do 5 lat – wylicza Małgorzata Jurecka.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments