Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

Grożą burmistrzowi Czechowic-Dziedzic i jego rodzinie

Fot. Marian Błachut

Burmistrz Czechowic-Dziedzic otrzymał anonimowy list, wysłany do jego domu. Autor grozi, że burmistrza zniszczy i weźmie się za jego rodzinę.

– Fala nienawiści dotarła do Czechowic-Dziedzic! Niedawno otrzymałem anonim, który pokazuję na zdjęciu, podpisany przez obywateli Czechowic-Dziedzic. Zawiera on groźby skierowane do mnie i mojej rodziny jako zemstę za rzekome moje działania przeciw drzewom i ochronie gruntów rolnych, a także współpracę z deweloperami – za pieniądze – poinformował dzisiaj Marian Błachut. – Nie muszę chyba specjalnie tłumaczyć, jak można się czuć, będąc tak bezpodstawnie pomówionym. Nigdy nie wydałem polecenia wycinki drzewa bez uzasadnienia, a jedynie wtedy, gdy zagrażało to bezpieczeństwu bądź było konieczne przy realizacji uzasadnionej społecznie inwestycji – dodaje.

Burmistrz wskazuje, że przekwalifikowanie gruntów rolnych na inwestycyjne następuje zawsze na wniosek właściciela, a nie z urzędu. Wszelkie inwestycje deweloperów realizowane są po sprzedaży działek przez prywatnych właścicieli, a urząd nie ma prawa pierwokupu czy zablokowania prywatnej inwestycji, jeżeli jest ona realizowana zgodnie z obowiązującym prawem. – To, że może nam taka inwestycja nie odpowiadać i mieszkańcy jej nie chcą, nie daje mi podstaw prawnych do jej zablokowania. A jak szanuję zieleń i drzewa, co obrazują zdjęcia z mojego ogrodu, o który dbam osobiście – stwierdza gospodarz Czechowic-Dziedzic, który na Facebooku zamieścił stosowne fotografie dokumentujące jego pasję ogrodniczą.

– Wierzę w to, że wśród mieszkańców naszego miasta, są też tacy, którzy mówią nienawiści stanowczo – nie! – puentuje burmistrz.

Fot. Marian Błachut

 

5
Skomentuj

avatar
4 Komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
5 Komentarzy
HermenegildaTyskaIwonaWistMax Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Hermenegilda
Gość
Hermenegilda

Może o co innego chodzi anonimowi. Pisze “dlaczego Pan nie znosi” co może oznaczać, że terenów zielonych i rolnych ma być mniej. Czyli więcej inwestycji. Może łapówy to co innego niż łapówki. Jeśli anonim deklaruje, że zniszczy za darmo to filantrop. Zdjęcia własnego ogrodu może za dużo wobec “troski” anonima. Anonim domaga się zrozumienia, którego coraz mniej w społeczeństwie. Dlaczego taka forma wystąpienia? – to tylko anonim wie. Na poważnie to nie można kwitować, że to głupota, jest to żniwo wszechobecnego hejtu, mowy nienawiści które są tolerowane, podsycane. List trzeba skierować do organów ścigania, autora, który wydaje się, że jest… Czytaj więcej »

Tyska
Gość
Tyska

Jeśli chodzi o mnie to powinni wyciąć wszystkie drzewa przy drogach drzewa są w lesie a nie w mieście !!

Iwona
Gość
Iwona

Nie życzę sobie, żeby ten troglodyta-analfabeta podpisywał się w moim imieniu. Też jestem mieszkanką Czechowic-Dziedzic i nigdy nie poprę gróźb i hejtu!

Max
Gość
Max

To nie jest fala nienawiści ale fala głupoty.

Wist
Gość
Wist

Fala głupiej, bezmyślnej zawiści!