Cieszyn Na sygnale

Groźny wypadek na drodze ekspresowej w Pogórzu (aktualizacja)

Fot. mat. prasowe Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie

Uwaga kierowcy, zablokowany jest zjazd z drogi ekspresowej S52 w kierunku Brennej. Brak też możliwości włączenia się do ruchu na dwupasmówce S52 od strony węzła drogowego w Harbutowicach (z kierunku Wisła, Ustroń). Policjanci kierują na objazdy w kierunku Brennej i Bielska-Białej drogą krajową 81 przez Skoczów.

Jak informują cieszyńscy policjanci, utrudnienia są konsekwencją zdarzenia drogowego, w trakcie którego kierujący uderzył w latarnię i uszkodził zbiornik z paliwem. W wyniku tego incydentu doszło do kilku innych zdarzeń na tym odcinku drogi. Policjanci, strażacy oraz służba drogowa pracują jednak nad możliwie jak najszybszym przywróceniem ruchu na tym odcinku drogi.

AKTUALIZACJA: Utrudnienia występują w Pogórzu nadal, ale ruch pojazdów już został przywrócony zarówno w kierunku Brennej jak i Bielska-Białej.

Tuż po godzinie 15.00 cieszyńska policja poinformowała, iż cała droga w Pogórzu została odblokowana. Ze względu na rozlane w wyniku zdarzenia paliwo zarządca zdecydował się jednak na wprowadzenie częściowego ograniczenia prędkości na tym odcinku.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że nieustalony kierowca miał zajechać drogę kierowcy ciężarowego mercedesa, w wyniku czego ciężarówka uderzyła w latarnię i m.in. uszkodziła zbiornik z paliwem. Wyciek paliwa spowodował zaś, że kolejne samochody wpadły w poślizg. W kolizji wzięły udział łącznie cztery pojazdy.

google_news