Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Komitet starosty bielskiego zarejestrował listę. „Społecznicy i eksperci”

Andrzej Płonka, starosta bielski, prezes Związku Powiatów Polskich. Fot. ZPP

Komitet Wyborczy Wyborców – Bezpartyjni – Rodzina Prawo Wspólnota jako pierwszy oficjalnie zgłosił swoich przedstawicieli, którzy w pięciu okręgach będą ubiegali się o mandaty do Rady Powiatu Bielskiego – informują jego przedstawiciele.

– Na listach znajdziecie znane osoby – to wasi sąsiedzi, którzy oprócz pracy zawodowej aktywnie działają w swoich miejscowościach. Społecznicy i eksperci w swojej dziedzinie. Zarówno ludzie z doświadczeniem, jak i ludzie ze świeżym spojrzeniem na nasz powiat i głowami pełnymi pomysłów – mówi starosta bielski Andrzej Płonka, który za sterami powiatu bielskiego jest nieprzerwanie od 2002 roku.

Cele, które komitet stawia sobie na najbliższą kadencję skupiają się na trzech obszarach – zdrowiu, drogach i Komunikacji Beskidzkiej oraz bezpieczeństwie. – Chcemy dbać o zdrowie mieszkańców regionu, zapewniając im jak najwyższą jakość usług w podległych nam placówkach. Planujemy m.in. przebudowę zabytkowych budynków, zakup nowego sprzętu oraz rozwijanie psychiatrii dzieci i młodzieży w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej, utworzenie kolejnej lokalizacji Bielskiego Centrum Psychiatrii – Olszówka, dbanie o tabor i bazę Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, a także szeroko zakrojone działania profilaktyczne, szczególnie wśród najmłodszych – wylicza Andrzej Płonka.

Starosta deklaruje także – wymienia jego komitet – rozwijać komunikację publiczną poprzez zakup nowych ekologicznych autobusów i budowę centrów przesiadkowych, a także modernizować lub budować drogi w każdej części powiatu bielskiego. Wśród licznych inwestycji są: rozbudowa drogi powiatowej Strumień – Jasienica, ul. Strumieńskiej, modernizacja ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, przebudowa drogi powiatowej z Pisarzowic do Hecznarowic, ul. Krakowskiej i Kęckiej, modernizacja ul. Bukowskiej w gminie Porąbka (II etap) oraz poprawa bezpieczeństwa poprzez przebudowę skrzyżowania drogi powiatowej na rondo – ul. Szczyrkowskiej w Bystrej w gminie Wilkowice.

RPW deklaruje też wsparcie finansowe w zakupie nowych pojazdów i sprzętu służby, dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym poprzez modernizację i przebudowę dróg, a także dążyć do niezależności energetycznej regionu, obniżając koszty prądu (Klaster Energii Powiatu Bielskiego).

Bezpartyjni – Rodzina Prawo Wspólnota w obecnej kadencji mają 9 swoich przedstawicieli w Radzie Powiatu Bielskiego, a władzę sprawują w szerokiej koalicji z klubami PiS oraz PSL. Z ramienia tego samego komitetu w wyborach samorządowych 7 kwietnia startują także kandydaci do Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Okręg 1 Jasienica, Jaworze
1. Jan Borowski
2. Jacek Czader
3. Władysława Gańcarczyk
4. Łukasz Krzempek
5. Ewa Cholewik
6. Magdalena Janik
7. Krzysztof Przemyk
8. Filip Pierzyna

Okręg 2 Czechowice-Dziedzice
1. Alina Świeży-Sobel
2. Mirosław Greczka
3. Bolesław Jonkisz
4. Alicja Mizera
5. Marzena Pawlik
6. Jan Bieroński
7. Michał Janik
8. Barbara Tomaszewska
9. Marek Polok
10. Bogdan Ogrocki

Okręg 3 Bestwina, Wilamowice
1. Jerzy Kubik
2. Artur Beniowski
3. Dorota Nikiel
4. Jacek Wójcik
5. Marzena Kozak
6. Renata Nycz
7. Sławomir Ślósarczyk

Okręg 4 Kozy, Porąbka
1. Andrzej Płonka
2. Bożena Sadlik
3. Gabriela Grabka-Grzechynia
4. Grzegorz Maciej Kożuch
5. Justyna Kudelska
6. Rafał Kowalski
7. Ryszard Kaczmarczyk

Okręg 5 Szczyrk, Buczkowice, Wilkowice
1. Adam Caputa
2. Helena Byrdy-Przybyła
3. Józef Caputa
4. Bogusław Jakubiec
5. Beata Świerczek
6. Katarzyna Gnioździorz
7. Łukasz Saferna

google_news
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Z tela
Z tela
1 miesiąc temu

A syn wójta z Jasienicy, to społecznik czy ekspert, bo już się pogubiłam???

to proste
to proste
1 miesiąc temu
Reply to  Z tela

to zależy jaką ma swoją dziedzinę

WYBORCA
WYBORCA
1 miesiąc temu

PiS Bis w akcji agitacyjnej
Na listach ludzie związani z samorządem i biorący z nich wynagrodzenia to tzw. Społecznicy i działacze społeczni
Trzeba dodać BEZPARTYJNI !
zależy jaka partia u władzy z taką się kumają w imię Samorządności

Roksana
Roksana
1 miesiąc temu

Ci sami ludzie,którzy poza nieodpartym pędem do koryta nie mają nic do zaoferowania mieszkańcom,ale jak zawsze przed wyborami trzeba błysnąć i dużo obiecać….

Proste
Proste
1 miesiąc temu
Reply to  Roksana

Zgadza się,, tą metodę zastosował rudy oszust i dobrze na tym wyszedł

wina Tuska
wina Tuska
1 miesiąc temu
Reply to  Proste

szkoda, że nie widzisz nowego co ma jeszcze lepsze gadane

benzyna 5,19
benzyna 5,19
1 miesiąc temu
Reply to  wina Tuska

co innego mieć gadane a co innego oszukiwać ludzi

Bielszczanie
Bielszczanie
1 miesiąc temu
Reply to  Roksana

W 100% przyznajemy Pani raccję. W minionym okresie sam pan starosta jak również reprezentujący powiat bielski urzędnicy nie wykazali się efektynością i skutecznością działań.Njwięcej interwencji i skarg mieszkańców powiatu dotyczy komunikacji pasażerskiej. Po likwidacji PKS komunikacja beskidzka to jeden wieli chaos i paraliż wpisujący sie w stan wyluczenia komunikacyjnego na szczeblu lokalnym.Jakoś te liczne interwencje i postulaty mieszkańców i pasażerów nie trafiają do wybraźni Starostwa. Ludzie pędzacy do koryta.przyodziani w partyjne garnitury mają gęby pełne frazesów i obietnic ale z realizacją zadań do jakich zobowiązani są samorządowcy od lat bywa krucho. Jedna wielka mizeria oprawiona w propagandowe ramy.

WYBORCA
WYBORCA
1 miesiąc temu

Ha ha ha
14 Radnych chyba w marzeniach
PiS i RPW to prawie to samo
zawsze pierwsze rozmowy powyborcze były z PiS 😄

powodzenia
powodzenia
1 miesiąc temu

Nie tak całkiem są bezpartyjni skoro władzę sprawują z PiS i PSL. Polska 2050 jest też mocna, do wzięcia do szerszej koalicji. 9 przedstawicieli w Radzie Powiatu trochę mało, przydałoby się 14 aby móc wszystko przegłosowywać.