Wydarzenia Bielsko-Biała Oświęcim

Grupa Kęty wspiera medyków w walce z koronawirusem! Przekazała 600 tysięcy złotych

Fot. Materiały prasowe

Grupa Kęty S.A. i jej największe spółki, Aluprof S.A. oraz Alupol Packaging S.A. przeznaczyła na pomoc szpitalom i placówkom medycznym 600 tys. zł. Po 200 tys. zł otrzymały Bielskie Pogotowie Ratunkowe w Bielsku-Białej oraz szpital zakaźny w Tychach.

– Wyrażamy ogromny szacunek dla lekarzy, ratowników medycznych, pielęgniarek i wszystkich służb medycznych, które dzisiaj pracują z ogromnym poświęceniem  w walce o zdrowie pacjentów. Mamy nadzieję, iż przekazane środki przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa ich pracy – mówi Dariusz Mańko, Prezes Zarządu Grupy Kęty S.A.

Odpowiadając na wyzwania walki z epidemią wirusa SARS-CoV-2, Grupa Kapitałowa przekazuje  600 tys. zł na wsparcie środowiska medycznego. Stosowne darowizny finansowe trafią do szpitali i ośrodków medycznych w lokalizacjach zakładów produkcyjnych i aktywności Grupy Kapitałowej, m.in.:

– Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach – funkcjonuje jako szpital zakaźny
– Bielskie Pogotowie Ratunkowe
– Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej
– Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
– Szpital Wojewódzki w Opolu
– Szpital Powiatowy w Chrzanowie
– Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie

Poza wsparciem finansowym dodatkowo organizacja wspiera ZOZ w Oświęcimiu w zakresie środków dezynfekujących oraz Szpital Zakaźny w Cieszynie w zakresie maseczek ochronnych.  Aluprof S.A. podjął również decyzję o uruchomieniu produkcji przyłbic lekarskich, które trafią na wyposażenie szpitali. Również spółka ukraińska Alupol LLC zaangażowała się w akcję pomagania, wspierając lokalne władze w walce z koronawirusem.

– Znaleźliśmy się w nieoczekiwanej i nieprzewidywalnej sytuacji społecznej i gospodarczej. Nasza Grupa Kapitałowa na bieżąco dostosowuje swoje działania do zaistniałych warunków epidemicznych. Cieszymy się, iż do tej pory radzimy sobie w tej kryzysowej sytuacji i że możemy dołączyć do wsparcia środowiska medycznego w walce  o zdrowie  i bezpieczeństwo ludzi – mówi Monika Sobczak, dyrektor CSR w Grupie Kęty S.A. koordynująca akcję wspierania środowiska medycznego w walce z koronawirusem.

Grupa Kapitałowa Grupy Kęty S.A. to duże, silne marki i zaangażowane społecznie firmy: Aluprof S.A., Alupol Packaging S.A., Grupa Kęty S.A.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Że Bielskie Pogotowie Ratunkowe i szpital zakaźny w Tychach otrzymały po 200 ts. zł napisano na początku. Po co jeszcze raz uwzględnione wśród 7 ośrodków gdzie rozdzielone zostanie 600 tys, zł. Dostaną jeszcze raz?