Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Handlowanie kontraktami CFD – na czym polega i od czego zacząć?

Inwestowanie w różne instrumenty finansowe tylko pozornie wydaje się skomplikowanym zadaniem. Przed wejściem do tego świata należy jednak zdobyć niezbędną wiedzę, w tym poznać podstawowe pojęcia. Jednym z nich są kontrakty CFD, które stanowią obecnie główny mechanizm inwestowania kapitału. O czym dokładnie mowa, jak podejść do kwestii kontraktów CFD, aby zyskać? Sprawdźmy!

Handlowanie kontraktami CFD – na czym polega i od czego zacząć? 

Kontrakty CFD – pojęcie to zna każdy inwestor, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, na czym dokładnie polega to rozwiązanie. Dla wielu jest ono na tyle intuicyjne, że nie przykładają wagi do poznania jego charakterystyki, mechanizmu działania i wielu innych istotnych aspektów. Tymczasem wiedza to podstawowe narzędzie jeśli chcemy dobrze przygotować się do inwestowania. 

Kontrakty CFD – o czym dokładnie mowa?

Przez kontrakty CFD należy rozumieć swoista umowę zawieraną pomiędzy inwestorem, czyli traderem a brokerem. Przedmiot takiego kontraktu stanowi zakład o to, w jaki sposób zmienią się kursy poszczególnych akcji, obligacji, walut itp. Handlowanie kontraktami CFD odbywa się na wielu płaszczyznach i może dotyczyć przeróżnych rynków, w tym kryptowalut, Forexa czy wreszcie tradycyjnej giełdy. Kontrakty CFD stanowią tak naprawdę nieodłączny element światowych rynków i całego procesu inwestycyjnego. To dlatego rynek CFD rozwija się w dynamicznym tempie i przyciąga kolejnych traderów. Warto zauważyć, że handlowanie kontraktami CFD ma charakter spekulacyjny, co oznacza, że nie dochodzi tutaj do realnego nabycia instrumentów finansowych przez inwestora. Wszystko opiera się jedynie na obstawieniu wysokości kursu, a konkretnie tego, czy nastąpi jego wzrost, czy spadek. 

Jak inwestować w kontrakty CFD? 

Jeśli okaże się, że inwestor ma racje, wówczas zyskuje, w przeciwnym razie – wygrywa broker, a trader musi pogodzić się z utratą zainwestowanego kapitału. Handlowanie kontraktami CFD odbywa się najczęściej za pośrednictwem profesjonalnych i w pełni zautomatyzowanych platform tradingowych. Dzięki temu jest niezwykle wygodne, a inwestor ma szerokie pole możliwości. Z kontraktami CFD związany jest ponadto mechanizm tzw. dźwigni finansowej, a więc lewarowania skalą inwestycji. Dla przykładu, trader może zainwestować 1000 złotych, a korzystając z dźwigni w proporcjach 1:10 zawarta transakcja osiąga wartość 10 000 złotych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wzrasta tutaj zarówno kwota potencjalnej wygranej, jak i ryzyko straty pieniędzy. Należy więc podejść do tego tematu rozsądnie, z umiarem i kierować się wcześniej przygotowaną strategią inwestycyjną. 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Test
Test
1 rok temu

Sponsorowany? Przez kogo?
CMC Markets ma biuro w Warszawie