Wydarzenia Bielsko-Biała

Hip-hop to twoje życie? W BCK ruszają przebojowe warsztaty

Od 18 do 20 maja w Bielskim Centrum Kultury odbędą się bezpłatne warsztaty dla artystów hiphopowych.

W ramach programu Next Level, spotkania poprowadzą goście z USA: Raphael Xavier (taniec), Myster-E (MC), Phillipdrummond (Beatmaking) i Ms Yellow (Aerosol/Graffitti Art). Warsztaty zakończy koncert finałowy, zaplanowany na 20 maja o 19.00 w Parku Słowackiego. Wstęp jest wolny.

BCK ogłosiło nabór do projektu. Next Level to inicjatywa Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill oraz Meridian International Center. Projekt w Polsce odbywa się pod auspicjami Ambasady USA w Warszawie. Team Poland – Raphael Xavier, Myster-E, Phillipdrummond, Ms Yellow oraz liderka projektu A. Billi Free – jest częścią większej grupy Next Level, łączącej amerykańskich MC (mistrzów ceremonii), DJ-ów (discjokeyów), beatmakerów i tancerzy hip-hop, którzy pragną stworzyć globalną społeczność poprzez kulturę hip-hop. Współpraca z lokalnymi artystami i występy dla publiczności mają promować międzykulturową wymianę twórczą.

– Zapraszamy wszystkie osoby – bez względu na narodowość – które mieszkają, uczą się lub studiują w Bielsku-Białej i okolicach, są w wieku 15-30 lat oraz posiadają średni lub wysoki poziom zaawansowania w technikach będących tematem warsztatów. Osoby niemieszkające w Bielsku-Białej i niezwiązane z miastem mogą aplikować, jednak organizator nie zapewnia noclegu. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, wymagana jest podstawowa znajomość języka angielskiego, na miejscu obecny będzie tłumacz wspomagający ewentualnie trudniejsze kwestie – zapraszają organizatorzy Next Level.

Projekt zakończy koncert (20 maja o godz. 19.00) na specjalnej scenie umiejscowionej w namiocie obok BCK. Wydarzenie będzie połączone z Jam Session oraz bitwą taneczną. Grupa graffiti będzie pracować pod okiem Ms Yellow. Na terenie Bielskiego Centrum Kultury powstanie mural.

Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 13 maja. Wypełniony formularz (do pobrania – TUTAJ) należy przesłać pod adres „[email protected]”.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments