Wydarzenia Cieszyn

Hażlach: Inicjatywy sołeckie docenione

Fot. G. Sikorski/Facebook

Sejmik Województwa Śląskiego w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa sołecka” w 2021 roku przeznaczył ponad 2,8 mln złotych. Cieszyć mogą się z pewnością mieszkańcy gminy Hażlach, ponieważ dofinansowanie otrzymały projekty z sołectw: Rudnik, Zamarski i Pogwizdów.

W Rudniku zaplanowano ustawienie podświetlanej fontanny z kamieni naturalnych oraz budowę altany ogrodowej. Dzięki temu powstanie tam przyjemna enklawa ciszy i spokoju. W altanie będzie można znaleźć książki o różnej tematyce. W rudnickiej strefie relaksu znajdzie się również miejsce na leżaki, lampy solarne, donice ogrodowe, roślinność oraz skrzynie ogrodnicze dla uprawy ziół.

W Zamarskach ma zaś powstać fontanna solankowa wraz z infrastrukturą. Plac obok zostanie wyłożony kostką brukową, a wokół zamontowane będą ławki. Tuż za ławkami pojawią się ścianki z desek ozdobione grafiką kwiatu cieszynianki.

W Pogwizdowie ucieszą się natomiast dzieci – zaplanowano budowę nowego placu zabaw, który będzie wyposażony m.in. w metalowy zestaw zabawowy połączony ze zjeżdżalnią, huśtawką podwójną, bocianim gniazdem oraz zestawem sprawnościowym. Dzięki takiemu wyposażeniu placu zabaw dzieci zyskają miejsce, w którym będą mogły trenować nie tylko swoje ciało, ale również ćwiczyć naukę współpracy, kreatywności oraz współzawodnictwa.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oset
Oset
2 miesięcy temu

2,8 mln zł , jp. ile to patelni by można kupić

Konstantynopolitanka
Konstantynopolitanka
2 miesięcy temu

No dobrze ale po ile pieniędzy dostały 3 wymienione wsie za projekty z tych 2.8 mln zł? Pani redaktor, taka informacja jest oczywistością a Pani pisze ogólnie (?), nie kończy konkretem.

Oset
Oset
2 miesięcy temu

Musisz mieć taki długi nick? Zasada jest prosta ,nick powinien być krótszy od wypowiedzi

Konstantynopolliczówna
Konstantynopolliczówna
2 miesięcy temu
Reply to  Oset

Cóż zrobię jak jestem gadatliwa?