Hutnik pokonany. Kolejna wygrana szczypiornistów z Ustronia

MKS Ustroń pokonał po emocjonującym meczu Hutnika Kraków 30:27 w meczu II ligi piłki ręcznej. To kolejne cenne punkty w dorobku ekipy spod Równicy.

Pierwsza połowa to był popis gospodarzy, którzy zdominowali przeciwników twardą obroną i skutecznym atakiem. Efekt? Wygrana 19:11 do przerwy. Niestety po zmianie stron już tak różowo nie było, a krakowianie cały czas naciskali, odrabiając straty. Ostatecznie jednak to drużyna MKS-u okazał się lepsza i zwyciężyła 30:27.

– Obejrzeliśmy dwie różne połowy. Pierwsza była najlepsza, jaką zagraliśy w tym sezonie. Niestety w drugiej gra nam się posypała. Na szczęście umieliśmy utrzymać prowadzenie do końca i wygraliśmy. Najważniejsze, że zdobyliśy kolejne trzy punkty i z tego się cieszymy – mói Piotr Bejnar, trener ustrońskich szczypiornistów.

MKS zagrał w składzie (w nawiasie bramki): Piotr Browarczyk, Łukasz Szczęsny, Aleksander Bejnar (7), Dominik Siekierka, Krzysztof Markuzel (2), Jan Cieślar, Łukasz Gogółka (2), Michał Jopek (3), Piotr Puzoń, Marcin Siekierka, Szymon Gogółka (8), Marcin Białkowski (5), Mateusz Cieślar (3).