Wydarzenia Cieszyn Kultura i rozrywka

Hymn BPNŻ z Wisłą w tle [VIDEO]

Stolicą Biegu po Nowe Życie, inicjatywy szerzącej świadomość na temat transplantacji i transplantologii niewątpliwie jest Wisła. Wszystko za sprawą tego, że to właśnie w Wiśle odbywa się co roku główna edycja tegoż przedsięwzięcia, a dopiero kilka miesięcy później przedstawiciele kultury, sportu, mediów, jak i osoby po przeszczepach spotykają się w Warszawie.

Inicjatywa doczekała się po latach swojego hymnu, który zaśpiewał i skomponował zespół ŁZY, na którego czele stoi wokalistka Sara Chmiel. Piosenka w wersji koncertowej była już prezentowana podczas wydarzeń w 2022 roku, a teraz powstał teledysk. Zdjęcia do niego kręcono w Wiśle 14 maja podczas jubileuszowego 20. Biegu po Nowe Życie. Premiera teledysku miała miejsce w Światowym Dniu Donacji i Transplantacji, 26 października – wybór daty nie jest przypadkowy.

fot. Małgorzata Krawczyk / Lucyna Malec na trasie jubileuszowej, dwudziestej edycji BPNŻ

Organizatorzy przedsięwzięcia wierzą, że utwór już wkrótce stanie się przebojem.  Ewentualne wpływy z tantiemów zasilą konto Fundacji, która ma pełne prawa do teledysku. Wszystkie środki przeznaczone zostaną na rozwój Biegu po Nowe Życie.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments